Trwa ładowanie...
d3kbkcr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kubański rząd zaprzecza wysłaniu armii do Syrii, by pomóc Asadowi

Rząd w Hawanie stanowczo zdementował informację, że wysłał do Syrii swoje wojska, które miałyby wesprzeć reżim syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada. To "nieodpowiedzialne i bezpodstawne" plotki - ocenił szef MSZ Kuby Gerardo Penalver.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kubański rząd zaprzecza wysłaniu armii do Syrii, by pomóc Asadowi
(AFP, Fot: ADALBERTO ROQUE)
d3kbkcr

Kubański minister spraw zagranicznych odniósł się w ten sposób do informacji Instytutu Studiów Kubańskich na Uniwersytecie w Miami, który powołując się na niepotwierdzony raport ogłosił we wtorek, że w Syrii zostały zauważone kubańskie oddziały, mające wspierać reżim Asada. Dzień później informację tę potwierdziła amerykańska stacja Fox News, powołując się na anonimowe źródło we władzach USA.

- To nieodpowiedzialne i bezpodstawne pogłoski - oświadczył kategorycznie Penalver.

Rzecznik prasowy Białego Domu Josh Earnest powiedział w czwartek, że Stany Zjednoczone nie posiadają obecnie żadnych dowodów, które mogłyby potwierdzić udział kubańskich wojsk w syryjskim konflikcie.

Kuba od wielu lat nie angażuje się militarnie w konflikty poza granicami własnego kraju. Ostatni raz rząd w Hawanie zdecydował się wysłać swoją armię w latach 70-tych i 80-tych XX wieku do Angoli i Etiopii w celu wsparcia lewicowych rządów w tych afrykańskich krajach.

d3kbkcr

Podziel się opinią

Share

d3kbkcr

d3kbkcr
Więcej tematów