Trwa ładowanie...
d20dpb5

Którzy politycy budzą największą nieufność Polaków? Jest najnowszy sondaż

Grzegorz Schetyna (PO) i Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja) to politycy, którzy budzą w obywatelach "głęboką nieufność". Na kolejnych miejscach niechlubnego rankingu znaleźli się przedstawiciele PiS i Wiosny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Grzegorz Schetyna nie może być zadowolony z wyników.
Sondaż. Grzegorz Schetyna nie może być zadowolony z wyników. (East News)
d20dpb5

Centrum Badania Opinii Społecznej opublikowało w sieci wyniki najnowszego sondażu. Polacy zostali w nim poproszeni o wskazanie, w jakim stopniu ufają poszczególnym politykom.

Wśród tych z największym zaufaniem znaleźli się politycy kojarzeni z Prawem i Sprawiedliwością. Liderem zestawienia jest prezydent RP Andrzej Duda, którego pozytywnie oceniło aż 68 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu znalazł się szef rządu Mateusz Morawiecki (60 proc.), a na trzecim lider PiS Jarosław Kaczyński. Prezes partii rządzącej cieszy się obecnie zaufaniem 46 proc. obywateli.

d20dpb5

Co ciekawe, Jarosław Kaczyński znalazł się także w czołówce polityków, wobec których Polacy deklarują nieufność. W zestawieniu pod tym względem wskazało go 37 proc. ankietowanych. Więcej (bo aż 55 proc.) mają tylko lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

Na czwartym miejscu Polacy uplasowali z kolei Roberta Biedronia. Nieufność do lidera partii Wiosna wskazało 36 proc. osób, które wzięły udział w badaniu. Tyle samo (36 proc.) deklaruje negatywne odczucia wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Polityk Zjednoczonej prawicy uplasował się jednak bardzo wysoko także w zestawieniu pozytywnych ocen - na czwartym miejscu z wynikiem 44 proc. zaufania.

Duda pogratulował Tuskowi. Publicyści: to zagrywka kampanijna

Najbardziej obojętnym politykiem jest dla Polaków Paweł Kukiz (taką odpowiedź wybrało przy nim 24 proc. respondentów).

d20dpb5

Spośród ujętych w rankingu CBOS najmniej osób kojarzy minister Jadwigę Emilewicz. Nie zna jej aż 64 proc. ankietowanych.

Sondaż został zrealizowany w dniach 7-17 listopada 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20dpb5

Podziel się opinią

Share
d20dpb5
d20dpb5
Więcej tematów