Trwa ładowanie...
22-05-2009 11:55

Kto zmuszał maturzystów do poparcia kandydata PSL?

Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju (Lubelskie)
sprawdza czy maturzyści jednej ze szkół w powiecie biłgorajskim
byli przymuszani do składania podpisów pod listami poparcia
kandydata PSL do Parlamentu Europejskiego.

Kto zmuszał maturzystów do poparcia kandydata PSL?Źródło: PAP
d2cwn0h
d2cwn0h

- Postępowanie wszczęliśmy po tym jak otrzymaliśmy anonim, którego autor twierdził, że maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Turobinie byli przymuszani do składania tego typu podpisów. Pod tekstem anonimu widniał podpis "uczeń" - powiedział prokurator Zbigniew Reszczyński.

- "Kieruję pismo w celu wyeliminowania kryminogennych praktyk stosowanych przez niektórych członków zarządu powiatu biłgorajskiego" - takiego sformułowania użył na wstępie swojego pisma autor anonimu. Dalej "uczeń" opisuje jak licealiści w Turobinie byli przymuszani do składania podpisów pod listami poparcia, nie wymieniając nikogo z nazwiska - powiedział Reszczyński.

Dyrektor szkoły w Turobinie, Marek Majewski, kategorycznie zaprzecza doniesieniom. - Na terenie mojej placówki w ostatnim czasie nie miała miejsca żadna kampania polityczna, nikt z nauczycieli nie zbierał podpisów pod listami poparcia dla tego ani żadnego innego kandydata do PE - powiedział.

Dyrektorzy pozostałych szkół podległych starostwu biłgorajskiemu także zaprzeczyli, by na terenie ich placówek były zbierane podpisy pod listami poparcia.

d2cwn0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cwn0h
Więcej tematów