Trwa ładowanie...
d2kn02d
"Kto nami rządzi?" Marek Jakubiak marzy o husarii. "Czuję się szlachciurą"

"Kto nami rządzi?" Marek Jakubiak marzy o husarii. "Czuję się szlachciurą"

W programie WP "Kto nami rządzi?" Łukasz Mężyk pokazuje polityków od nieznanej strony. Tym razem na przejażdżkę po Warszawie zaprosił posła Ruchu Kukiz'15 Marka Jakubiaka. Parlamentarzysta przyznał, że czuje się trochę "wąsatym sarmatą", a jak kiedyś przymierzał zbroje to do teraz czuje, jakby dopiero ją zdjął. Jakubiak zdradził też, że proponował przed laty prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu wystawienie husarii na Krakowskim Przedmieściu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2kn02d

Jakubiak przejeżdżając obok pałacu prezydenckiego wyjaśnił, że aby przekonać Komorowskiego do swojego pomysłu kupił nawet rekwizyty. - Specjalnie wykonałem cztery zbroje u płatnerzy. Komorowski jednak przestał być prezydentem. A powiedziałem mu: nie będzie husarii, nie będzie prezydenta - stwierdził polityk.

Zaznaczył, że pomysł asysty "spieszonej husarii" podczas przyjmowania gości przez prezydenta jest nadal aktualny. - Czy nie byłoby ładnie np. podczas wizyty prezydenta Donalda Trumpa? - zastanawiał się Jakubiak, tłumacząc, że byłaby to sposób na promocję polskiej historii. - Dwóch husarów w tle. Świat pytałby: kto to jest? - mówił gość Łukasza Mężyka.

d2kn02d

Zobacz całą rozmowę z Markiem Jakubiakiem.

Mężyk nie słodzi politykom. Zobacz też jego spotkanie z Patrykiem Jakim na Bazarze Różyckiego w Warszawie. "Kto nami rządzi?" w każdy czwartek o godz. 9.00 na Wirtualnej Polsce, a później w serwisie WP Wiadomości.

d2kn02d

Podziel się opinią

Share
d2kn02d
d2kn02d
Więcej tematów