Trwa ładowanie...
d2o3jcd

Kto najbardziej pomaga premier Beacie Szydło? Nie Witek i nie Bochenek

Ani katastrofa smoleńska, ani program 500+ nie są tematami numer jeden w retoryce premier Beaty Szydło. Zapewnić obecnemu rządowi utrzymanie władzy ma bowiem polityka dot. uchodźców. Za obraniem takiego kierunku i przekonaniem do tego szefowej rządu ma stać jedna osoba.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kto najbardziej pomaga premier Beacie Szydło? Nie Witek i nie Bochenek
(East News)
d2o3jcd

Za antyunijną i antyuchodźczą retoryką Szydło stoi nie kto inny jak Witold Olech, jej główny doradca - podaje "Newsweek". Szefowa rządu ma mieć do niego ogromne zaufanie.

Olech pomaga premier w wielu obszarach. – Pisze większość wystąpień Szydło. Jest trochę kimś takim jak Igor Ostachowicz u Tuska. To on doradza pani premier w sprawach strategicznych, wizerunkowych, ale daje jej także psychiczne wsparcie, uspokaja, że wszystko będzie ok – mówi w rozmowie z tygodnikiem polityk, który bywa w Kancelarii Premiera.

Główny doradca Szydło analizuje też m.in. raporty na temat sondaży. Przede wszystkim jednak to on, miał przekonać premier, że retoryka, w której na pierwsze miejsce wysuwany jest temat uchodźców, przyniesie sukces PiS.

d2o3jcd

Przypomnijmy, że o wystąpieniach Szydło mówiły też zagraniczne media. Można domyślać się, że za jej przemówieniem w Auschwitz, stoi właśnie Olech. Choć, jak później zapewniała premier, jej słowa zostały źle odebrane, bo nie nawiązywała do tematu migrantów.

– To były słowa zaczerpnięte z przemówienia Andrzeja Dudy, ale zostały zacytowane nieprecyzyjnie, stwarzając pole do interpretacji. Może to był celowy zabieg Olecha, żeby wysłać Polakom komunikat, że rząd zrobi wszystko, by uchronić ich przed uchodźcami – powiedział poseł PiS.

Pozycję Olecha mają umacniać też inne bliskie szefowej rządu osoby. - Szydło nie panuje nad ambicjami swoich ludzi. Pani Ela się we wszystko wtrąca. Sam byłem świadkiem awantur o jakieś bzdury, np. o której godzinie ma być konferencja prasowa. Witek potrafi zmieniać decyzje w ostatniej chwili. Tak samo Bochenek – podkreślił polityk z kierownictwa PiS.

Kariera Olecha

Olech w Kancelarii Premiera pracuje od września 2016 r. W ostatnich wyborach odpowiadał za strategię kampanii Szydło.

d2o3jcd

Wcześniej współpracował z obecnym ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobro. Pomagał mu m.in., kiedy w 2012 r. ten startował w wyborach na prezydenta Krakowa.

Odpowiadał też za strategie kolejnych kampanii małopolskiego PiS. Nazywany był "szarą eminencją krakowskiego PiS".

Źródło: "Wprost"/WP

d2o3jcd

Podziel się opinią

Share

d2o3jcd

d2o3jcd
Więcej tematów