Trwa ładowanie...

Kto kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Warszawy? Petru sugeruje, że będzie to Rabiej

Już 3 czerwca Nowoczesna ogłosi nazwisko swojego kandydata na prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Ryszard Petru unika jednak uparcie odpowiedzi, kto może kandydować na to stanowisko. Pytany, czy będzie to Paweł Rabiej odpowiada: jest to możliwe.

Share
Kto kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Warszawy? Petru sugeruje, że będzie to Rabiej
Źródło: PAP
d2hkex4

- 3 czerwca mamy zjazd w Warszawie. Będziemy wybierać nowego przewodniczącego Warszawy i w tym momencie struktury warszawskie zaproponują kandydata na prezydenta Warszawy - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24.

- To nie będę ja - zaznaczył Petru.

Bogdan Rymanowski dopytywał go jednak, kto zatem. - Kobieta? Mężczyzna? - dopytywał.

d2hkex4

- W zwiążku z tym, że struktury zaproponują, to zobaczymy, kto będzie. Zakładałbym, że ma szanse być mężczyzna, ale poczekałbym do 3 czerwca - odparł Petru.

- Paweł Rabiej? Czy będzie niespodzianka? - pytał Rymanowski. - Nie będę mówił, co jest prawdopodobne, zobaczymy, co będzie - uchylał się od odpowiedzi Petru.

Redaktor TVN24 domagał się odpowiedzi. - Paweł Rabiej: tak czy nie? - uparcie pytał. - Jest to możliwe, ale nie mam pewności - powiedział Ryszard Petru.

Paweł Rabiej to polityk, którego niektórzy warszawiacy widzą w wyścigu o fotel prezydenta stolicy. Był jednym z założycieli partii Ryszarda Petru. Później pełnił funkcję rzecznika Nowoczesnej. Jest członkiem zarządu partii.

Źródło: TVN24

d2hkex4

Podziel się opinią

Share
d2hkex4
d2hkex4
Więcej tematów