Trwa ładowanie...
dfqssmc

Książęta z Arabii Saudyjskiej szkolą się w Polsce na żołnierzy

Grupa kilkunastu kadetów z Królestwa Arabii Saudyjskiej studiuje w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Wśród Saudyjczyków są książęta. Niebawem dołączą do nich kolejni żołnierze z Półwyspu Arabskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W szkoleniu w Polsce weźmie udział łącznie kilkudziesięciu kadetów z Arabii Saudyjskiej
W szkoleniu w Polsce weźmie udział łącznie kilkudziesięciu kadetów z Arabii Saudyjskiej (awl.edu.pl)
dfqssmc

Szkolenie Saudyjczyków we wrocławskiej akademii to efekt porozumieniu resortów obrony Polski i Arabii Saudyjskiej. Podchorążowie z zagranicy przydzieleni są do 23 kompanii szkolnej. Noszą, jak polscy koledzy, nasze mundury, ale na rękawach mają wyszyte saudyjskie emblematy.

W stolicy Dolnego Śląska powszechnie mówi się, że Saudyjczycy pochodzą z bardzo bogatych i utytułowanych domów. - Są książętami - mówi nieoficjalnie reporterom "Gazety Wrocławskiej" jeden z żołnierzy z Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki (dawnej Wyższej Szkole Oficerskiej)

Służby prasowe wrocławskiej uczelni wojskowej nie mogą potwierdzić oficjalnie tych doniesień. Major Marcin Jasnowski tłumaczy nam, że nie ma takich zapisów w dokumentach Saudyjczyków.

dfqssmc

- Kiedy jednak zwiedzali nasze zamki w Dolnośląskiem dziwili się, że stoją puste. "Mieszkamy w takich" - mówili - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską mjr Jasnowski.

  awl.edu.pl
(awl.edu.pl)

"Wysokie grupy społeczne"

Rzecznik prasowy uczelni dodaje, że młodzi mężczyźni pochodzą ze znanych rodzin i należą do "bardzo wysokich grup społecznych w Królestwie Arabii Saudyjskiej".

dfqssmc

- To są młodzi mężczyźni w wieku 19-20 lat. Zaaklimatyzowali się w Polsce bardzo szybko. Podoba im się we Wrocławiu. Kiedy mają przepustki, to zawsze wykorzystują ten czas na zwiedzanie - dodaje mjr Jasnowski.

Jeszcze w tym miesiącu do Wrocławia przyjedzie kolejna grupa kadetów z Półwyspu Arabskiego. W sumie w szkoleniu w Polsce wziąć udział ma ich kilkudziesięciu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

dfqssmc

Podziel się opinią

Share
dfqssmc
dfqssmc
Więcej tematów