Trwa ładowanie...
d1ttls1

Ksiądz z zarzutami. Miał być "skrzynką kontaktową" dla dilerów

Zarzuty posiadania i wewnętrznego obrotu środkami odurzającymi usłyszał ksiądz Tomasz Ś. z parafii w Jedlnie Pierwszym. Archidiecezja częstochowska poinformowała o zawieszeniu duchownego w czynnościach i pozbawieniu go funkcji proboszcza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz z parafii w Jedlnie Pierwszym usłyszał zarzuty
Ksiądz z parafii w Jedlnie Pierwszym usłyszał zarzuty (East News, Fot: Witold Spisz/ Reporter)
d1ttls1

Policjanci, prowadząc narkotykowe śledztwo, dotarli do 41-letniego księdza Tomasza Ś. z parafii w Jedlnie Pierwszym (województwo łódzkie). Jak ustalili śledczy, do proboszcza zza granicy docierały przesyłki pocztowe z zawartością narkotyków. Duchowny usłyszał zarzut posiadania i wewnętrznego obrotu środkami odurzającymi - donosi lokalny portal pulsradomska.pl.

Za pierwszy z czynów grożą trzy lata wiezienia, za drugi - pięć. "Wszystko wskazuje, że duchowny był dla dilerów 'skrzynką kontaktową', odbierając przesyłki z narkotykami, które słano z zagranicy" pisze "Gazeta Wyborcza".

Wcześniej w sprawie zatrzymany cztery osoby (20-, 22-, 25- i 28-latka). Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Ksiądz przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Został zwolniony do domu, jest objęty nadzorem policyjnym, ma też zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek księdza szacowany na 5 tys. zł.

d1ttls1

Zobacz też: Braki sprzętu w szpitalach. "Nie obchodzi mnie skąd, mam go dostać"

Archidiecezja częstochowska opublikowała komunikat o zawieszeniu duchownego w czynnościach i pozbawieniu go funkcji proboszcza. "Współpracujemy z organami śledczymi w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności, oczekując na wyniki ich działań, które będą podstawą do ewentualnego podjęcia dalszych konsekwencji kanonicznych" - czytamy.

Nie brakuje obrońców księdza Na Facebooku powstała grupa "Wspieramy księdza Tomasza. Parafia Jedlno".

Przeczytaj również:
Koronawirus. Samotna procesja księdza z relikwiami św. Antoniego
Ksiądz bez pozwolenia wyburzył kościół. Nie ponosi kary

Źródło: "Gazeta Wyborcza"/pulsradomska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ttls1

Podziel się opinią

Share
d1ttls1
d1ttls1
Więcej tematów