Trwa ładowanie...

Ksiądz przyznał, że jest ojcem. Ale to oświadczenie biskupa jest bardziej zaskakujące

Przyznanie się do ojcostwa z pewnością nie było łatwe. Portugalski proboszcz wraz z ogłoszeniem informacji zrzekł się pełnienia obowiązków kapłańskich. Diecezja stwierdziła, że ksiądz może pozostać duszpasterzem.

Share
Ksiądz przyznał, że jest ojcem. Ale to oświadczenie biskupa jest bardziej zaskakujące Źródło: flickr.com
d2zq3iz

Wierni z parafii pod wezwaniem Matki Bożej ze Wzgórza w Funchal nie kryli zaskoczenia, gdy pod koniec ubiegłego roku proboszcz, Giselo Andrade, ogłosił, że ma kilkumiesięczne dziecko. Duchowny oficjalnie uznał ojcostwo i zrzekł się obowiązków kapłańskich.

Jednak biskup, któremu podlegał, docenił uczciwość księdza i stwierdził, że może on nadal pełnić swoje obowiązki. Jako argument podał to, że "Kościół jest miejscem miłosierdzia, w którym Bóg wybacza wszystko, jednak podwójne życie jest nie do zaakceptowania" - napisał w oświadczeniu.

Jak podaje portal deon.pl, po wydaniu oświadczenia przez diecezję proboszcz zdecydował się nie rezygnować z kapłaństwa. "Będzie mógł wykonywać swoją posługę duszpasterską w określonych czynnościach, które zostaną mu powierzone przez biskupa" - podkreśliła diecezja. Jednocześnie duchowny Andrade zapewnia, że będzie uczestniczył w wychowaniu córki.

d2zq3iz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zq3iz
d2zq3iz
Więcej tematów