Trwa ładowanie...
ycipk-3nzcmu

Ksiądz o powstaniu filmu "Kler". Efekt piątej kolumny szatana w Kościele

Reżyser Wojciech Smarzowski jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy. Są już księża, którzy w jego najnowszym filmie widzą działalność szatana. - Piąta kolumna szatana grzesząc i współpracując z wrogimi nam siłami, robi bardzo złą robotę - ocenił powstanie filmu ks. Henryk Zieliński, komentator TVP Info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Film "Kler" wynika z działalności kolumny szatana w Kościele, uważa ks. Henryk Zieliński
Film "Kler" wynika z działalności kolumny szatana w Kościele, uważa ks. Henryk Zieliński (East News, Fot: Blawicki Piotr)
ycipk-3nzcmu

Do kinowej premiery filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego jeszcze tydzień, ale emocje wokół obrazu już sięgają zenitu. Recenzenci donoszą, że film jest bezwzględny w krytyce Kościoła, oraz że nie występuje w nim ani jeden pozytywny bohater w sutannie. O rekordowym zainteresowaniu świadczą wprowadzone przez sieci kin zapisy do pokazów premierowych. Podczas seansów przedpremierowych widzowie gotowi są oglądać produkcję siedząc na schodach. Z drugiej strony środowiska katolickie przekonują, że produkcja bezpardonowo atakuje wartości chrześcijańskie oraz duchownych. Jej celem jest rozbicie Kościoła.

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Oto najbardziej radykalna opinia.

Można było więc przewidzieć, że jeśli o zdanie na temat filmy zostanie poproszony któryś z radykalnych komentatorów katolickich, padną stanowcze słowa. Tak się też stało w programie Jacka Karnowskiego "Salon dziennikarski", na antenie TVP Info. Jego stałym gościem jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".

ycipk-3nzcmu

- Obejrzę film, ale tylko ze względów zawodowych, dziennikarskich, a nie kapłańskich. Mam nadzieję, że nikt nie zatrzaśnie mi drzwi przed nosem. Chcę zobaczyć, aby później nikt nie zarzucał mi, że krytykuję coś, czego nie widziałem - powiedział ks. Henryk Zieliński. Następnie dodał, że powstanie filmu ma związek z działalnością piątej kolumny w Kościele oraz kolumny szatana wewnątrz struktur Kościoła.

- Grzesząc czy współpracując z wrogimi nam siłami, robią bardzo złą robotę. Kościół należy oczyścić z wpływów piątej kolumny i kolumny szatana - stwierdził duchowny. Z kontekstu wypowiedzi wynikało, że właśnie owe grzechy i wpływ szatana stały się kanwą wydarzeń pokazanych w filmie "Kler". Redaktor Jacek Karnowski nie kontynuował jednak wątku. - Tą puentą zakończmy - stwierdził.

Wojciech Smarzowski o irytacji Kościołem i hipokryzji księży. "Kościół nie miał na moje życie żadnego wpływu"

Ksiądz Henryk Zieliński słynie z tego typu zadziwiających komentarzy. Po zamachu terrorystycznym w Barcelonie w 2017 roku stwierdził, że jednym z jego powodów była chęć ataku terrorystów na wyjątkowo rozwiązłe miasto w Europie. Z kolei komentując tragiczną śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie nie powstrzymał się od porady : "Kochane panie, wyjazd samotnej kobiety na wczasy, do kraju arabskiego, to jest proszenie się o nieszczęście".

ycipk-3nzcmu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nzcmu

ycipk-3nzcmu
ycipk-3nzcmu