Trwa ładowanie...
d2njucz

Ks. Wojciech Drozdowicz nie zawiódł WOŚP. "Gramy od lat. I dziś również jesteśmy"

Parafia bł. Edwarda Detkensa w Warszawie dla wielu osób jest miejscem niezwykłym.Jej proboszcz żegnał Korę, odgrywając "Krakowski spleen" na suzafonie. Deklaruje też wsparcie dla WOŚP. W tym roku również nie zawiódł orkiestry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Wojciech Drozdowicz to były misjonarz, współtwórca fundacji "AKogo?" i zwolennik WOŚP
Ks. Wojciech Drozdowicz to były misjonarz, współtwórca fundacji "AKogo?" i zwolennik WOŚP (Facebook/Las Bielański, Fot: Anna Kołtunowicz)
d2njucz

"Gramy od lat. I dziś również jesteśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy" - czytamy na poście umieszczonym na profilu parafii bł. Edwarda Detkensa w Warszawie. Do wpisu dołączono zdjęcia. Widać na nich kościelny pulpit, na którym przyklejono serduszko WOŚP.

Również księża, którzy przy nim stanęli, mają na ornacie mszalnym czerwone naklejki symbolizujące wsparcie dla akcji Jerzego Owsiaka. Sfotografowano także wiernych - część z nich także z serduszkami Orkiestry.

d2njucz

Jednym z kapłanów uchwyconych na fotografii jest proboszcz parafii, ks. Wojciech Drozdowicz. Duchowny to były misjonarz, współtwórca fundacji "AKogo?" i zdeklarowany zwolennik WOŚP.

Po śmierci Kory razem z perkusistą Wojciechem Morawskim wykonał po zakończeniu nabożeństwa w jej intencji jeden z najbardziej poruszających utworów zespołu Maanam, "Krakowski spleen".

Zobacz także: Michał Kamiński: w wizji Kaczyńskiego Polska to on sam

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2njucz

Podziel się opinią

Share
d2njucz
d2njucz
Więcej tematów