Trwa ładowanie...

Ks. prof. Alfred Wierzbicki pod lupą KUL. Wkroczyła komisja dyscyplinarna

Ks. prof. Alfred Wierzbicki nie pierwszy raz jest krytykowany przez władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Teraz jego wypowiedziami zajmie się komisja dyscyplinarna.

Share
Ks. prof. Alfred Wierzbicki pod lupą KUL. Jego wypowiedzi oceni komisja dyscyplinarna
Ks. prof. Alfred Wierzbicki pod lupą KUL. Jego wypowiedzi oceni komisja dyscyplinarnaŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski
d6g4pcy

O sprawie poinformowało Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W oświadczeniu podkreślono, że "treść wypowiedzi medialnych księdza doktora habilitowanego Alfreda Wierzbickiego jest traktowana przez władze uczelni jako działania szkodzące misji KUL".

"Kolegium Rektorskie odcina się od tych słów i apeluje, aby nie traktować ich jako stanowiska uniwersytetu" - można przeczytać w stanowisku. Nie doprecyzowano jednak, o jakie wypowiedzi chodzi.

USA. Debata Trump-Biden. Były minister kibicuje Donaldowi Trumpowi. Tłumaczy, dlaczego

Ks. prof. Alfred Wierzbicki i sprawa Margot

Przypomnijmy, że ks. prof. Alfred Wierzbicki był jednym z sygnatariuszy pisma z poręczeniem za Margot. Aktywistka LGBT z formacji Stop Bzdurom trafiła do aresztu ws. zniszczenia furgonetki pro-life. Sprawa wywołała liczne protesty.

d6g4pcy

Po poręczeniu ks. Wierzbickiego za Margot, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. Mirosław Kalinowski wydał oświadczenie, w którym odcina się od działań duchownego. Później na ulicach Lublina pojawił się baner nawołujący do odwołania go z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d6g4pcy

Podziel się opinią

Share
d6g4pcy
d6g4pcy
Więcej tematów