Trwa ładowanie...
d2h8r3r

Ks. Oder: kilka sygnałów o cudzie uzdrowienia za sprawą Jana Pawła II

Postulator procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II ksiądz Sławomir Oder powiedział, że kilka sygnałów o możliwych przypadkach cudu, potrzebnych do kanonizacji papieża, wywołało zainteresowanie jego biura i dlatego czeka na dokumentację.

Share
d2h8r3r

W związku z przypadającą w poniedziałek siódmą rocznicą śmierci bł. Jana Pawła II, ksiądz Oder dokonał podsumowania pracy od czasu beatyfikacji 1 maja zeszłego roku w Watykanie.

- Mijający rok był pełen inicjatyw związanych z obchodami dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II. Odprawiano msze dziękczynne, odbyło się wiele spotkań, konferencji, spotkań modlitewnych i sympozjów poświęconych przybliżeniu i pogłębieniu przesłania życia i nauczania Błogosławionego- podkreślił ks. Oder.

Dodał, że powstały pierwsze kościoły i kaplice dedykowane błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Zauważył, że w rożnych częściach świata tworzone są grupy modlitewne związane z postacią polskiego papieża.

- Szczególnym fenomenem jest pielgrzymowanie relikwii. Dotarły one na wszystkie kontynenty, jako widzialny znak jego duchowej bliskości i zachęta do naśladowania przykładu życia oddanego Bogu i Kościołowi - stwierdził postulator procesu.

d2h8r3r

Pytany zaś o odzew na wystosowany po beatyfikacji jego apel o przysyłanie informacji o możliwych przypadkach uzdrowienia za wstawiennictwem papieża, odparł: "Nadeszło wiele zgłoszeń łask przypisywanych jego interwencji".

- Kilka z nich jest przedmiotem głębszego zainteresowania, w związku z czym poczynione zostały kroki pozwalające na zebranie odpowiedniej dokumentacji - wyjaśnił ksiądz Oder.

Spośród dokumentacji, która zostanie nadesłana, postulator wybierze budzący najmniejsze wątpliwości, niewytłumaczalny z medycznego punktu widzenia przypadek uzdrowienia, który poddany zostanie dalszym badaniom i ocenom w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Ostateczną decyzję o uznaniu cudu i zgodzie na kanonizację podejmuje papież.

d2h8r3r

Podziel się opinią

Share
d2h8r3r
d2h8r3r
Więcej tematów