Trwa ładowanie...

Ks. Andrzej Dymer przed śmiercią został skazany. Kuria nie opublikuje wyroku

Archidiecezja gdańska poinformowała, że postępowanie kanoniczne wobec ks. Andrzeja Dymera zostało zakończone pod koniec roku 2020. Co więcej, wyrok w jego sprawie został ogłoszony 12 lutego. Kuria nie będzie go jednak publikować.
Share
Ks. Andrzej Dymer przed śmiercią poznał wyrok. Kuria nie zamierza go publikować
Ks. Andrzej Dymer przed śmiercią poznał wyrok. Kuria nie zamierza go publikowaćŹródło: PAP
d1zfsu9

Oskarżenia o czyny pedofilskie wobec ks. Andrzeja Dymera pojawiły się już w połowie lat 90. W 2008 roku duchowny został skazany przez sąd kościelny, który nałożył na niego zakaz pracy z młodzieżą oraz karę pieniężną. Dymer odwołał się i sprawę przejął sąd archidiecezji gdańskiej.

Ks. Andrzej Dymer skazany przez sąd kanoniczny

Jak się okazuje, jeszcze przed śmiercią szczeciński ksiądz został skazany przez sąd kanoniczny, o czym poinformowała telewizja TVN24, powołując się na oświadczenie rzecznika archidiecezji gdańskiej.

d1zfsu9

"W dniu 12 lutego br. miała miejsce sesja wyrokowa. Treść i uzasadnienie wyroku zostaną w ciągu 14 dni przesłane do Kongregacji Nauki Wiary i do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej" - poinformował ks. Maciej Kwiecień. "Gdański Trybunał Metropolitalny nie upubliczni dokumentacji procesowej ks. Andrzeja Dymera i treści wydanego wyroku" - dodał duchowny.

Gużyński: "Nie mogąc polegać na Episkopacie zwołamy Kongres Katolików"

Treść wyroku, który zapadł w sprawie Dymera w 2008 roku, również nie została nigdy upubliczniona. Mimo wielu lat oskarżeń i trwających wobec księdza postępowań nigdy nie stanął on przed sądem świeckim. O sprawie księdza, który przez długie lata, mimo oskarżeń, pełnił ważne funkcje kościelne, przypomnieli 15 lutego reporterzy TVN24 w programie "Czarno na białym" .

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zfsu9

Podziel się opinią

Share
d1zfsu9
d1zfsu9
Więcej tematów