Trwa ładowanie...

Krzysztof Szczerski spotkał się z ambasadorem Iranu. Ważna rozmowa

Przed rozpoczęciem konferencji bliskowschodniej doszło do spotkania przedstawicieli Polski i Iranu. W rozmowach uczestniczyli szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski i ambasador Iranu w Warszawie Masoud Edrisi Kermanshahi.

Share
Krzysztof Szczerski spotkał się z ambasadorem Iranu. Ważna rozmowa
Źródło: PAP
d267uvs

Szczerski przekazał swojemu rozmówcy, że konferencja organizowana w Warszawie "nie jest skierowana przeciwko żadnemu państwu".

Podkreślił, że "niezmiennym celem polskiej polityki bliskowschodniej jest poszukiwanie dróg do osiągnięcia pokoju i stabilności w tym regionie". Jak informuje interia.pl, przedstawiciel Iranu podzielił się opinią własnego państwa w tej sprawie.

d267uvs

Przypomnijmy, że wcześniej Teheran uznał organizację konferencji w Warszawie za "akt wrogości". Wezwał nawet charge d'affaires ambasady Polski, aby zaprotestować przeciw przygotowywanemu spotkaniu. Udziału w wydarzeniu natychmiast odmówiła m.in. Autonomia Palestyńska.

Swój udział potwierdzili z kolei m.in. przedstawiciele Izraela. W ostatnich dniach okazało się, że do Warszawy przyjedzie szef rządu Benjamin Netanjahu.

Sekretarz stanu Mike Pompeo już w stolicy RP

Już we wtorek po południu w Warszawie wylądował amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo. Dyplomata ma spotkać się m.in. z ministrem spraw zagranicznych RP Jackiem Czaputowiczem. Amerykanin spędzi w Warszawie trzy dni.

d267uvs

W czwartek obaj ministrowie będą gospodarzami konferencji na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się na Stadionie Narodowym.

Katar już w drodze

Jak informuje portal polsatnews.pl, do Warszawy wybierają się nawet przedstawiciele Kataru. Na czele delegacji ma stanąć minister spraw zagranicznych Muhammad ibn Abd ar-Rahman as-Sani.

Przypomnijmy, że część państw arabskich od ponad półtora roku izoluje Katar, bo jak twierdzą, "ma zbyt dobre relacje z Iranem". A jednak, wysoki urzędnik tego kraju również pojawi się w stolicy Polski.

Konferencja bliskowschodnia w Warszawie wiąże się dla mieszkańców z wieloma ograniczeniami w ruchu drogowym i parkowaniu. Od poniedziałku obowiązuje też stopień alarmowy BRAVO-CRP. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: TVP Info, interia.pl, polsatnews.pl, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d267uvs

Podziel się opinią

Share
d267uvs
d267uvs
Więcej tematów