Trwa ładowanie...
d1jrdqx

Krzysztof Szczerski nie zostanie ministrem spraw zagranicznych? Ważą się losy członków rządu

We wtorek o godz. 12 poznamy zmiany w rządzie. Wydawało się, że Krzysztof Szczerski jest pewnym kandydatem do objęcia stanowiska po Witoldzie Waszczykowskim. Do teraz. Z najnowszych informacji wynika, że prezydencki minister jednak pozostanie w kancelarii Andrzeja Dudy.
Share
Krzysztof Szczerski był typowany na następcę Waszczykowskiego
Krzysztof Szczerski był typowany na następcę WaszczykowskiegoŹródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d1jrdqx

Z informacji portalu wpolityce.pl. wynika, że propozycja objęcia przez Krzysztofa Szczerskiego stanowiska ministra spraw zagranicznych była poważnie rozważana. Ale prezydencki minister uznał, że woli pozostać w swojej dotychczasowej roli jako szef gabinetu Andrzeja Dudy.

Szczerski nie chciał skomentować tych doniesień. W poniedziałek w kancelarii premiera pojawił się Witold Waszczykowski. Nieoficjalnie wiadomo, że minister otrzymał informację o swoje dymisji. W poniedziałek ze współpracownikami w resorcie pożegnała się także minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Inni szefowie resortów, którzy najcześciej wskazywani są jako ministrowie do odwołania, to m.in. Antoni Macierewicz, Jan Szyszko i Krzysztof Jurgiel. Do tej pory żadna ze zmian nie została oficjalnie potwierdzona.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Nowy rząd został zaprzysiężony 11 grudnia. Jedyną zmianą było zastąpienie Beaty Szydło Mateuszem Morawieckim na stanowisku premiera. Dotychczasowa szefowa rządu pozostała w jego składzie jako wicepremier.

d1jrdqx

"Moja strona. Bitwa redaktorów". Paweł Lisicki: rekonstrukcja rządu jest jak dobry film

Później doszło do zmian w Kancelarii Premiera. Nową rzeczniczką rządu została Joanna Kopcińska, szefem kancelarii - Michał Dworczyk, a szefem gabinetu politycznego - Marek Suski.

d1jrdqx

Podziel się opinią

Share
d1jrdqx
d1jrdqx
Więcej tematów