Trwa ładowanie...

Zmiany w MSZ. Nieoficjalnie: Witold Waszczykowski już się pożegnał

Coraz więcej wiadomo o zapowiedzianej na wtorek wymianie ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Nieoficjalnie wiadomo, że pożegnalną wizytę w Kancelarii Premiera złożył w poniedziałek po południu szef MSZ Witold Waszczykowski.
Share
Witold Waszczykowski żegna się z MSZ?
Witold Waszczykowski żegna się z MSZ?Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Jacek Marczewski
d38pcjl

O wizycie szefa polskiej dyplomacji w KPRM poinformował na Twitterze Wojciech Szacki z "Polityki". Nie udało nam się dodzwonić do ministra Waszczykowskiego, żeby potwierdzić te informacje - nie odebrał telefonu. Czekamy na odpowiedź ws. prośby o komentarz, także od biura prasowego resortu.

"W listopadzie premier Szydło, obecnie wicepremier rządu PMM, mówiła że minister Waszczykowski to silny filar polskiej polityki.Dzisiaj ten filar żegna się z MSZ" - komentuje wciąż niepotwierdzone jeszcze doniesienia Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".

Nazwisko Witolda Waszczykowskiego było jednak wskazywane wśród kandydatów do wymiany. Wśród możliwych następców wymieniany jest od kilku tygodni m.in. Krzysztof Szczerski.

   WP.PL
Źródło: WP.PL
d38pcjl

Dzisiaj ze współpracownikami w resorcie pożegnała się także minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Inni szefowie resortów, ktorzy najcześciej wskazywani są jako ministrowie do odwołania to m.in. Antoni Macierewicz, Jan Szyszko i Krzysztof Jurgiel.

We wtorek w południe

Jak podała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, premier Mateusz Morawiecki przedstawi nowych ministrów we wtorek w południe.

Przypomnijmy, że 11 grudnia zaprzysiężony został nowy rząd. Jedyną zmianą było zastąpienie Beaty Szydło Mateuszem Morawieckim na stanowisku premiera. Dotychczasowa szefowa rządu pozostała w jego składzie jako wicepremier.

Później doszło do zmian w Kancelarii Premiera. Nową rzeczniczką rządu została Joanna Kopcińska, szefem kancelarii - Michał Dworczyk, a szefem gabinetu politycznego - Marek Suski.

d38pcjl

Podziel się opinią

Share
d38pcjl
d38pcjl
Więcej tematów