Trwa ładowanie...

Witold Waszczykowski: Żal będzie odchodzić, choć będą dobre wspomnienia

- A co mnie pan tak wyrzuca? - odpowiedział, zapytany o scenariusz "pierwszych dni po odejściu" z resortu spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej". Na uwagę dziennikarza, że prędzej czy później to się stanie, odparł: "po piątej kadencji PiS. I zacznę od tego, że się wyśpię".

Share
Witold Waszczykowski: Żal będzie odchodzić, choć będą dobre wspomnienia
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Dawid Żuchowicz
ddnsb28

"Już tu nie wrócę"

- Już tu nie wrócę, a spędziłem w jakimś związku z tym miejscem ponad 20 lat. Pracowałem tu, byłem ambasadorem, potem jako szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego czy poseł też miałem nieustanne kontakty - wyliczał Witold Waszczykowski w rozmowie z dziennikem.

- Znam tu tyle ludzi - dodał.
Szef polskiej dyplomacji stwierdził, że "będzie mu brakowało spraw i ludzi, a nie jakichś zaszczytów czy luksusów, bo to raczej męczy".

„Ricardo, opanuj się”

"Zdążyliśmy oplotkować wszystkich znajomych"

Waszczykowski zadeklarował, że nie jest zainteresowany objęciem żadnej placówki dyplomatycznej w przyszłości.

ddnsb28

- Byłem już ambasadorem w Iranie i to akurat było ciekawe, ale znacznie większy wpływ na politykę ma wiceminister, minister, a ja chciałem tę politykę kształtować - powiedział. - Politykę robi się w Gmachu (siedzibie polskiego MSZ - przyp. red.), a ambasador jest wysuniętym terminalem - wyjaśnił.

W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Waszczykowski opowiadał też relacjach z innymi dyplomatami. - Z Borisem Johnsonem (szefem brytyjskiej dyplomacji - przyp. red.) (...) można rozmawiać o wszystkim, bardzo barwna postać, kiedyś przegadaliśmy wiele godzin w samolocie, zdążyliśmy oplotkować wszystkich znajomych - zdradził szef MSZ.

Źródło: WP, Dziennik Gazeta Prawna, TVN24

ddnsb28

Podziel się opinią

Share
ddnsb28
ddnsb28
Więcej tematów