Trwa ładowanie...
Krzysztof Łapiński: proszę nie stwarzać wrażenia, że źle się dzieje opozycji

Krzysztof Łapiński: proszę nie stwarzać wrażenia, że źle się dzieje opozycji

Pierwszy dzień Sejmu: nie dopuściliście PSL do udziału w prezydium. Drugi dzień: grzebiecie przy komisji ds. służb specjalnych. Więcej demokracji - apelował w programie „Po przecinku” w TVP Info Marcin Kierwiński z PO. - Proszę nie stwarzać wrażenia, że źle się dzieje opozycji. Partie, które mają większość w Sejmie, powinny mieć ją także w prezydium - przekonywał Krzysztof Łapiński z PiS.
Share
d4asuph

PiS jest za tym, by komisja ds. służb specjalnych działała w mniejszym składzie. Chce też, by przewodniczący był wybierany nie co pół roku, ale na całą kadencję Sejmu. - To jest komisja, która pracuje nad tajnymi materiałami. Im mniej osób jest dopuszczonych do tych ważnych tematów związanych z bezpieczeństwem państwa, tym mniejsze ryzyko przecieków - przekonywał Krzysztof Łapiński z PiS. - To specyficzne podejście do kwestii demokracji - ripostował Marcin Kierwiński.

Polityk PO ocenił, że PiS łamie standardy demokratyczne. Łapiński przekonywał, że jego partia chce wprowadzić lepsze niż poprzednicy rozwiązania. - To państwo nie dopuściliście w poprzedniej kadencji, by klub Solidarnej Polski miał swojego przedstawiciela w prezydium - podkreślił. I przekonywał, że jest zasada, że partie, które mają większość w Sejmie, powinny mieć ją także w prezydium. - To jest oczywiste i nikt tego nie neguje. Gdyby zachować regułę naczelną, prezydium musiałoby liczyć 8 osób. Nie ma nawet tylu gabinetów dla wicemarszałków - dodał.

Podkreślał, że opozycja jest reprezentowana w prezydium. - Proszę nie stwarzać takiego wrażenia, że się źle dzieje opozycji. Będą przedstawiciele opozycji szefami różnych komisji. Wszystko będzie zgodnie z regułami - zapewnił Łapiński.

d4asuph

Podziel się opinią

Share
d4asuph
d4asuph
Więcej tematów