Trwa ładowanie...
dceccjl

Krzemiński: zwycięży Gronkiewicz-Waltz

Socjolog prof. Ireneusz Krzemiński twierdzi, że w drugiej turze w stolicy zwycięży kandydatka Platformy Obywatelskiej, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Share
dceccjl

Wstępne wyniki niedzielnych wyborów samorządowych wskazują na olbrzymie zwycięstwo Platformy Obywatelskiej - mówi prof. Krzemiński. Socjolog określa frekwencję jako porażającą.

Zdaniem socjologa, wybory samorządowe w Warszawie mają symboliczne znaczenie, z czego znaczna część głosujących doskonale zdaje sobie sprawę.

Głosowano nie tyle zgodnie z sympatiami, lecz po to, by dać wyraz swojemu generalnemu poparciu dla partii rządzącej, albo opozycyjnej - powiedział prof. Krzemiński. dodał, że partia braci Kaczyńskich w stolicy nie cieszy się znaczącym uznaniem.

Zdaniem Krzemińskiego, znaczna część warszawiaków miała prawdziwy dylemat, będąc raczej nastawiona przeciw PiS przy równoczesnej sympatii wobec Marcinkiewicza.

Socjolog wątpi w możliwość zwycięstwa kandydata PiS w drugiej turze. Jak argumentuje, to Gronkiewicz-Waltz jest dla wyborców Borowskiego znacznie naturalniejszym sojusznikiem, niż Kazimierz Marcinkiewicz.

Prof. Krzemiński przewiduje, że w drugiej turze głosowania w Warszawie wyborcy będą kierowali się chęcią umocnienia pozycji PO wobec PiS, co spowoduje równowagę między tymi partiami.

dceccjl

Podziel się opinią

Share
dceccjl
dceccjl
Więcej tematów