Trwa ładowanie...

Krytykując Merkel, posłanka CDU sięga po nazistowską terminologię

• Posłanka CDU użyła pojęcia: "zmiana etniczna"

• Napisała: "W Niemczech już dawno temu rozpoczął się proces zmiany etnicznej"

• Tak mówili naziści w czasach III Rzeszy

• Międzynarodowy Komitet Oświęcimski domaga się wyciągnięcia konsekwencji

Share
Krytykując Merkel, posłanka CDU sięga po nazistowską terminologięŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dh7a2ks

Krytykując politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel, posłanka CDU Bettina Kudla posłużyła się pojęciem stosowanym przez nazistów w czasach III Rzeszy. Międzynarodowy Komitet Oświęcimski domaga się wyciągnięcia konsekwencji wobec parlamentarzystki.

Kudla napisała w sobotę na Twitterze: "Merkel zaprzecza, Tauber marzy. W Niemczech już dawno temu rozpoczął się proces zmiany etnicznej". Posłanka użyła terminu "Umvolkung" stosowanego przez nazistów wobec narodów z Europy Środkowej i Wschodniej przeznaczonych do zniemczenia.

Przeciwnicy polityki migracyjnej Merkel używają tego pojęcia, by sugerować, że szefowa rządu, pozwalając na imigrację z krajów muzułmańskich, celowo chce zmienić strukturę narodowościową Niemiec na niekorzyść rdzennych mieszkańców.

dh7a2ks

Wiceprzewodniczący Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego (MKO) Christoph Heubner wezwał w niedzielę władze CDU do usunięcia Kudli z klubu poselskiego. Posłanka "ostatecznie przekroczyła granicę dzielącą ją od skrajnej prawicy" - napisał Heubner w oświadczeniu przesłanym PAP.

Sekretarz generalny CDU Peter Tauber uznał wypowiedź swojej koleżanki partyjnej za "niedopuszczalną". Od jej słów zdystansowały się też władze organizacji partyjnej w Saksonii. Posłanka zdobyła mandat w okręgu wyborczym w Lipsku.

Kudla dała o sobie znać dwa tygodnie temu, publikując na Twitterze obraźliwy wpis o skazanym przez władze w Ankarze tureckim dziennikarzu Canie Dundarze. W czerwcu jako jedyna parlamentarzystka głosowała przeciwko uchwale Bundestagu uznającej za ludobójstwo masakrę na Ormianach dokonaną przez imperium osmańskie.

dh7a2ks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh7a2ks
Więcej tematów