Trwa ładowanie...

Krytyczna sytuacja w Ługańsku. "Miasto na skraju katastrofy humanitarnej"

Krytyczna sytuacja w Ługańsku na Ukrainie. Według miejscowych władz, miasto znajduje się na skraju katastrofy humanitarnej.

Share
Krytyczna sytuacja w Ługańsku. "Miasto na skraju katastrofy humanitarnej"
Źródło: AFP, Fot: Sergey Gapon
d35phkq

Mer Ługańska Serhij Krawczenko oświadczył, że miasto jest izolowane, nie ma prądu, wody, paliwa ani gazu. Nie działają telefony niektórych sieci komórkowych, ani internet. Woda w wodociągach nie jest oczyszczana, a butelkowaną bardzo trudno dostać. Są trudności z innymi produktami spożywczymi. W Ługańsku nie ma gotówki, ponieważ żaden bank nie ma odwagi przywozić tam pieniędzy.

Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Zdaniem mera Ługańska, można mówić o prawdziwej wojnie. Mieszkańcy nie mogą opuścić miasta, ponieważ autobusy i pociągi nie kursują, a dla prywatnych aut nie można kupić paliwa.

d35phkq

Trochę lepsza sytuacja jest w Gorłówce pod Donieckiem. Produkty spożywcze, w tym chleb, są tylko w kilku sklepach. Ustawiają się w nich ogromne kolejki. Szpitale są przepełnione. Wielu mieszkańców opuściło miasto, prorosyjscy separatyści nie wypuszczają jednak mężczyzn do 45. roku życia obawiając się, że mogą oni dołączyć do ukraińskiej armii. Sztab operacji antyterrorystycznej twierdzi, że promoskiewskich separatystów udało się wygnać z północnych przedmieść Doniecka. Bojówkarze uciekli do miasta.

d35phkq

Podziel się opinią

Share
d35phkq
d35phkq
Więcej tematów