Trwa ładowanie...
d2v8bnm

Krystyna Pawłowicz z ochroną SOP

Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, została objęta ochroną SOP. Taką decyzję podjął szef MSWiA "ze względu na dobro państwa". Pawłowicz miała być też pasażerką samochodu SOP, który zderzył się we wtorek z tramwajem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz z ochroną SOP
Krystyna Pawłowicz z ochroną SOP (Getty Images)
d2v8bnm

O sprawie informuje TVN24. Do zdarzenia doszło na placu Unii Lubelskiej w Warszawie, niedaleko siedziby Trybunału Konstytucyjnego. Samochód zderzył się z tramwajem.

W kolizji brał udział pojazd SOP, co potwierdził rzecznik prasowy formacji Bogusław Piórkowski. Dodał, że w aucie była "osoba ochraniana", jednak nie chciał zdradzić nazwiska.

Według informacji TVN24 w pojeździe SOP znajdowała się sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. Okazuje się, że minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński przyznał jej ochronę. Obowiązuje ona od poniedziałku.

d2v8bnm

Na podstawie art. 3 ustawy o SOP szef MSWiA może objąć ochroną "inne osoby (niż prezydent, premier, wicepremier - przyp. red.) ze względu na dobro państwa".

Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie. Reakcja Rafała Trzaskowskiego

- To dziwna decyzja, bo ochrona powinna być przyznawana wyłącznie osobom, które pełnią kluczowe funkcje z punktu widzenia funkcjonowania państwa - stwierdził jeden z rozmówców TVN24.

d2v8bnm

Aborcja w Polsce. Burza po decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ze względu na wady płodu wywołał wiele emocji. Jak relacjonuje sędzia Krystyna Pawłowicz (wcześniej polityk PiS), po orzeczeniu przed jej domem czekało na nią "dwóch mężczyzn, takich meneli", którzy zadawali jej niewygodne pytania. - Czuję się nękana - mówiła w wywiadzie dla TVP1.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v8bnm

Podziel się opinią

Share
d2v8bnm
d2v8bnm
Więcej tematów