Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz z ochroną SOP

Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, została objęta ochroną SOP. Taką decyzję podjął szef MSWiA "ze względu na dobro państwa". Pawłowicz miała być też pasażerką samochodu SOP, który zderzył się we wtorek z tramwajem.
Share
Krystyna Pawłowicz z ochroną SOP
Krystyna Pawłowicz z ochroną SOP Źródło: Getty Images
d3gql4c

O sprawie informuje TVN24. Do zdarzenia doszło na placu Unii Lubelskiej w Warszawie, niedaleko siedziby Trybunału Konstytucyjnego. Samochód zderzył się z tramwajem.

W kolizji brał udział pojazd SOP, co potwierdził rzecznik prasowy formacji Bogusław Piórkowski. Dodał, że w aucie była "osoba ochraniana", jednak nie chciał zdradzić nazwiska.

Według informacji TVN24 w pojeździe SOP znajdowała się sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. Okazuje się, że minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński przyznał jej ochronę. Obowiązuje ona od poniedziałku.

d3gql4c

Na podstawie art. 3 ustawy o SOP szef MSWiA może objąć ochroną "inne osoby (niż prezydent, premier, wicepremier - przyp. red.) ze względu na dobro państwa".

Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie. Reakcja Rafała Trzaskowskiego

- To dziwna decyzja, bo ochrona powinna być przyznawana wyłącznie osobom, które pełnią kluczowe funkcje z punktu widzenia funkcjonowania państwa - stwierdził jeden z rozmówców TVN24.

d3gql4c

Aborcja w Polsce. Burza po decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ze względu na wady płodu wywołał wiele emocji. Jak relacjonuje sędzia Krystyna Pawłowicz (wcześniej polityk PiS), po orzeczeniu przed jej domem czekało na nią "dwóch mężczyzn, takich meneli", którzy zadawali jej niewygodne pytania. - Czuję się nękana - mówiła w wywiadzie dla TVP1.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gql4c

Podziel się opinią

Share
d3gql4c
d3gql4c
Więcej tematów