Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz ostro o sędziach. "Patologia pychy" i "nieformalna partia polityczna"

Posłanka Krystyna Pawłowicz jest rozżalona działaniami polskich sędziów. Twierdzi, że szukają pomocy u Niemców, obnażając "mity" o swojej niezawisłości. - Wsparcie sędziom okazują niektóre wazeliniarskie środowiska adwokackie i radcowskie - wytyka.

Krystyna Pawłowicz ostro o sędziach. "Patologia pychy" i "nieformalna partia polityczna"Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dk7e8qy
dk7e8qy

"Sędziowie polscy błagający Niemców o 'opiekę i odpowiedzialność za Polskę', żebrzący o 'natychmiastowe ingerencje', by 'wygrać' na czasie i uprzedzić polski Sejm w wyścigu o Polskę, oni: w wyścigu o zablokowanie naszych reform, oczyszczających naszą Ojczyznę m.in. z patologii władzy sądowniczej..." - napisała na Facebooku Krystyna Pawłowicz.

Posłanka twierdzi, że "dowody na te szokujące postawy przedstawia dziś głównie tzw. sędziowska elita z SN i jego I Prezes, z Sądów Okręgowych czy liczni przedstawiciele sądów rejonowych". Rzecznik Sądu Najwyższego namawiał w środę prezydenta Andrzeja Dudę, by wstrzymał się z decyzjami dotyczącymi wysyłania sędziów w stan spoczynku.

"Na porządku dziennym stawiają dziś przed nami palący problem zakresu i treści sędziowskiej niezawisłości i sędziowskiego immunitetu, który zwyrodniał w patologię pychy, pogardy wobec ludzi, wobec Polaków i całkowitej zuchwałej bezkarności" - uważa Pawłowicz.

Zobacz także: Gawłowski po wyjściu z aresztu: stoję z otwartą przyłbicą, niczego się nie obawiam

Sędziowskie "wyczyny". Pawłowicz je piętnuje

I sądzi, że "wsparcie sędziom okazują niektóre wazeliniarskie środowiska adwokackie i radcowskie, licząc zapewne na przyszłą przychylność dla swych klientów na salach sądowych...". Zdaniem posłanki sędziowie stworzyli "nieformalną partię polityczną".

"Sędziowie razem z bojówkami partii opozycyjnych rozkładają na naszych oczach system prawny państwa. Wyczyny sędziów Kożuchowskiej, Żurka, Tuleji, Łączewskiego, Gersdorf, Iwulskiego, Morawiec i bardzo wielu innych pokazują, iż do ponownego przemyślenia dojrzała sprawa zakresu i treści instytucji immunitetu sędziowskiego i treści sędziowskiej niezawisłości" - przestrzega Pawłowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dk7e8qy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk7e8qy
Więcej tematów