Trwa ładowanie...

Krucjata różańcowa na billboardach

Na ulicach największych miast pojawiły się duże plakaty z hasłem "Maryjo, Królowo Polski, ratuj nas, bo giniemy!". To nowa akcja Krucjaty Różańcowej zachęcająca do modlitwy o Polskę "wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii" - donosi "Gazeta Polska Codziennie".

Share
Krucjata różańcowa na billboardach
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d182g0c

- Polsce potrzeba odrodzenia moralnego - przekonuje doktor pedagogiki z Uniwersytetu Gdańskiego Andrzej Kołakowski, który podobnie jak ponad 80 tys. osób w całym kraju, codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca w intencji ojczyzny.

Jak informuje gazeta, krucjata to inicjatywa ludzi świeckich, katolików, którzy mają rodziny, borykają się ze zwykłymi problemami. Pragną odbudowy społeczeństwa na fundamentach wartości wspólnotowych. - Odwołujemy się do wiary katolickiej, która przez wieki kształtowała nasze życie społeczne i polityczne - mówi Kołakowski.

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek, który dołączył do krucjaty, zaznacza, że trzeba się modlić, "aby Pan Bóg otworzył Polakom oczy na prawdę". - Grozi nam bowiem życie w kłamstwie. Ono jest obecne wszędzie, w polityce i ekonomii. Często jest niedostrzegalne, dobrze ukryte i właśnie dlatego jeszcze bardziej niebezpieczne - podkreśla.

d182g0c

Podziel się opinią

Share
d182g0c
d182g0c
Więcej tematów