Trwa ładowanie...
d28tkcr

KRRiT uznał, że "Wiadomości" wyemitowały "nieprecyzyjny" materiał. "Manipulacje"

Posłanka Agnieszka Pomaska poskarżyła się Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji na materiał "Wiadomości" dotyczący Muzeum Auschwitz. Rada częściowo przyznała jej rację. Ale działań dyscyplinujących i tak nie podejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Materiał pojawił się w "Wiadomościach" w lutym
Materiał pojawił się w "Wiadomościach" w lutym (PAP, Fot: Ireneusz Sobieszczuk, Jan Bogacz)
d28tkcr

"Pamiętacie manipulacje 'Wiadomości' ws. Muzeum Auschwitz-Birkenau?" - pyta na Twitterze posłanka PO Agnieszka Pomaska. Polityk przypomina jedno z wydań "Wiadomości", które wyemitowano w lutym.

Wśród zaprezentowanych tego dnia materiałów znalazła się informacja, że Muzeum Auschwitz dzieli ofiary na "Żydów i nie-Żydów". Jej autor uznał, że przedstawiciele placówki posługują się "nieprecyzyjnymi stwierdzeniami".

d28tkcr

Reakcja Muzeum Auschwitz była szybka. "W materiale 'Wiadomości' redaktor Graczak przekazał nieprawdziwą informację, jakoby na tablicach w Muzeum Auschwitz nie byli wymieniani Polacy jako ofiary obozu" - napisało kierownictwo na Twitterze.

*Zobacz także: Czy matura to "bzdura"? *

Dyscyplinować nie będą. Ale było "nieprezycyjnie"

Skargę w tej sprawie wniosła poseł Pomaska. Polityk uznała, że dopuszczono się "manipulacji". Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadziła postępowanie. TVP uznało, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

d28tkcr

Ale wykonana przez Radę analiza audycji wykazała, że relacja była "nieprecyzyjna" i "nie oddała w pełni treści przekazu zawartego w oświadczeniu Muzeum".

Mimo to Rada uznała, że przepisów nie naruszono, wobec czego podejmować działań dyscyplinujących nie będzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28tkcr

Podziel się opinią

Share

d28tkcr

d28tkcr
Więcej tematów