PolskaKRRiT ustąpi czy nie ustąpi?

KRRiT ustąpi czy nie ustąpi?

Wszyscy członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powinni podać się do dymisji, gdyż Rada w obecnym składzie wyczerpała możliwości działania - uważa Jarosław Sellin. O złożenie dymisji zaapelował w poniedziałek na antenie radia RMF FM do członków Krajowej Rady prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Apel prezydenta ma związek z sobotnimi zeznaniami szefa Krajowej Rady przed sejmową komisją śledczą. Juliusz Braun przyznał, że podczas prac nad projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji doszło w Krajowej Radzie do mataczenia.

Jarosław Sellin zadeklarował, że jest gotów złożyć dymisję, ale pod warunkiem, że razem z nim ustąpią wszyscy członkowie Krajowej Rady. Podkreślił, że Krajowa Rada powinna podjąć decyzję o rozwiązaniu się jednomyślnie. Ustąpienie tylko niektórych członków mogłoby doprowadzić do całkowitej zmiany rozkładu głosów w Radzie.

Członek KRRiT skrytykował również prezydenta Kwaśniewskigo za jego decyzje personalne podczas powoływania niektórych osób na stanowiska w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

Jarosław Sellin powiedział, że prezydent Kwaśniewski jest jedną z osób odpowiedzialnych za ład medialny w Polsce. Dodał, że to z jego polityki personalnej wynikało, że karierę i w Krajowej Radzie i w telewizji publicznej robi Robert Kwiatkowski. "To z jego (Aleksandra Kwaśniewskiego) decyzji personalnej wynikało, że od 4 lat w Krajowej Radzie funkcjonuje osoba najbardziej chyba kontrowersyjna w historii tej instytucji - Włodzimierz Czarzasty" - powiedział Jarosław Sellin.

Podkreślił, że prezydent Kwaśniewski powinien się wytłumaczyć ze swojej polityki medialnej.

Jarosław Sellin powiedział, że należałoby zastanowić się nad zmianą sposobu powoływania członków Krajowej Rady. Jego zdaniem nominacji, tak jak obecnie powinien dokonywać prezydent, Sejm i Senat, ale spośród osób rekomendowanych przez zorganizowane i reprezentatywne organizacje twórcze i dziennikarskie.

Obecnie swoich kandydatów do Krajowej Rady przedstawiają partie polityczne. (an)

[

Obraz

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! „Rywingate” - przykład pospolitej próby korupcji, czy też afera polityczna na najwyższych szczeblach władzy. Apogeum choroby czy początek kuracji? Sprawa zostanie wyjaśniona i sprawca (lub sprawcy) skazany?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)