Trwa ładowanie...

Krosno. Burza po lekcji religii w szkole. "Sekty finansują LGBT"

Krosno. Ksiądz od niedawna prowadzi zajęcia w jednej ze szkół wyższych. Podczas zajęć miał mówić, że transseksualiści "okaleczają swoje ciało", "LGBT to ruch opłacany przez sekty", a "Robert Biedroń nie jest gejem, tylko udaje, aby zdobyć głosy".

Krosno. Burza po lekcji religii w szkole. "Sekty finansują LGBT"Źródło: 123RF
d1adfoj
d1adfoj

O sprawie dowiadujemy się z listu uczennicy II LO w Krośnie. Na jednej z pierwszej lekcji religii "ksiądz miał opowiadać o eksperymentach na dzieciach przeprowadzonych przez zwolenników 'ideologii gender'". Twierdził, że transseksualistom należy pomagać w szpitalach psychiatrycznych.

Uczniowie zwracali uwagę duchownemu, jednak ten odpierał ich argumenty, wskazując na "manipulacje medialne". Co więcej, nakazał również sporządzić notatkę, w której uczeń miał wymienić "wszystkie argumenty przeciw gender". List od uczennicy, która opisała zajęcia z religii trafił do redakcji portalu Krosno24.pl.

Sprawę nagłośnił Patryk Fic, lokalny działacz społeczny i kandydat do Sejmu z list Lewicy w wyborach parlamentarnych 2019. Fic zgłosił zachowanie księdza z krośnieńskiego liceum do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Opublikował również na Facebooku notatki jednego z uczniów z lekcji religii

Zobacz też: Precedens w obradach Sejmu. Neumann: to budzi podejrzenia

"Jestem przerażony i zniesmaczony. Proszę o zastanowienie się nad tym, czy finansowanie nauczania tych pseudonaukowych bzdur z naszych podatków to dobry pomysł" - napisał w sieci. Według Fica, ksiądz miał też mówić, że osoby transpłciowe "okaleczają swoje ciało", "LGBT to ruch opłacany przez sekty", a "Robert Biedroń nie jest gejem, tylko udaje, aby zdobyć głosy".

Krosno. Dyrektor II LO komentuje lekcje religii

Do sprawy odniósł się dyrektor II LO. Witold Deptuch stwierdził, że "oficjalnie nic nie wie o sprawie, ponieważ nikt z uczniów czy rodziców nie zgłaszał problemów".

- Co do możliwej treści katechezy, jako biolog mogę delikatnie stwierdzić, że mija się z prawdą. Transseksualiści nie muszą - oczywiście mogą – się leczyć, chyba że na katar. Nie wiemy z całą pewnością, co jest przyczyną transseksualizmu , a co do jego dziedziczenia to odsyłam do pierwszego lepszego podręcznika genetyki – powiedział pedagog w rozmowie z krosno24.pl.

- Bolą mnie niektóre stwierdzenia. W naszej szkole uczymy szacunku do każdego człowieka, niezależnie od płci, wieku, sytuacji materialnej, rasy czy orientacji seksualnej - dodał Deptuch. Dyrektor zapewnił, że porozmawia z uczniami, którzy brali udział w tej katechezie. Na dywanik trafi sam duchowny, który "będzie musiał się z tego wycofać".

d1adfoj

Co wiemy więcej o księdzu, który prowadzi lekcje w II LO? Jak podają media, duchowny służy w parafii św. Piotra i Jana w Krośnie od czerwca, a naucza religii od 1 września.

Z kolei Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych po wysłaniu pisma do dyrekcji krośnieńskiego II LO "rozpatruje możliwe działania prawne".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl/krosno24.pl

d1adfoj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1adfoj
Więcej tematów