Trwa ładowanie...

Krokodyl Tirek odwiedził papieża. Wizyta kosztowała kilkadziesiąt tysięcy

Główny Inspektorat transportu Drogowego pochwalił się zdjęciem maskotki krokodyla Tirka z papieżem. Okazuje się, że koszt wizyty w Watykanie wyniósł niemal 35 tys. zł.

Share
Krokodyl Tirek odwiedził papieża. Wizyta kosztowała kilkadziesiąt tysięcy
Źródło: Twitter/GITD
d19sn80

Miesiąc temu papież zrobił sobie zdjęcie z krokodylem Tirkiem oraz złożył podpis na kamizelce odblaskowej. Poświęcił też służbowy samochód Inspekcji Transportu Drogowego. Inspekcja pochwaliła się tym Twitterze.

Jak informuje czwartkowy "Fakt", wizyta kosztowała 34,8 tys. zł. Brał w niej udział szef GITD Alvin Gajadhur oraz pięciu innych funkcjonariuszy. Cztery osoby poleciały do Watykanu samolotem, a dwie kolejne pojechały samochodem. Gazeta podaje, że właśnie bilety lotnicze okazały się najdroższe, bo kosztowały 20 tys. zł. "Służba przekonuje, że to z powodu dwukrotnej zmiany terminu spotkania" – czytamy.

d19sn80

Podczas spotkania papież został poinformowany o inicjatywach Inspekcji w zakresie edukacji i promocji zasad bezpieczeństwa na drogach. Biorący w nim udział Krokodyl Tirek jest symbolem kampanii edukacyjnych w szkołach, przedszkolach i szpitalach dziecięcych. W Watykanie doszło też do wymiany doświadczeń pomiędzy GITD a Żandarmerią Watykańską.

Zobacz także: Robisz 10 tysięcy kroków, aby być zdrowym? Mamy złą wiadomość

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d19sn80

Podziel się opinią

Share
d19sn80
d19sn80
Więcej tematów