Trwa ładowanie...

Kreml: nie będzie spotkania Putin-Trump przed inauguracją prezydenta USA

• Rzecznik Kremla: nie było mowy o spotkaniu przed 20 stycznia 2017 r.
• O oczekiwaniach, dotyczących takiego spotkania, Trump mówił po wygranej
• Dmitrij Pieskow zaznaczył, że Putin z Trumpem nie rozmawiali też o Krymie

Share
Kreml: nie będzie spotkania Putin-Trump przed inauguracją prezydenta USA
Źródło: AFP, Fot: Odd Andersen
d1c91y4

Nie będzie spotkania Putin-Trump przed inauguracją nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych 20 stycznia 2017 roku. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom, że podczas rozmowy telefonicznej polityków w poniedziałek wieczorem nie było o tym mowy.

- Poruszana była możliwość przeprowadzenia w perspektywie spotkania, jednak nie było jakichś ustaleń, że spotkanie może odbyć się jeszcze przed inauguracją - wyjaśnił Pieskow, odpowiadając na pytanie o oczekiwania Donalda Trumpa. W zeszłym tygodniu, po wygranej Trump nie wykluczał, że może spotkać się z Putinem przed zaprzysiężeniem na prezydenta.

d1c91y4

Rzecznik Kremla zapewnił przy tym, że do czasu zaprzysiężenia Trumpa Rosja zamierza współpracować z administracją ustępującego prezydenta USA Baracka Obamy.

Pieskow określił poniedziałkową rozmowę jako "bardzo konstruktywną": Putin i Trump zgodzili się co do potrzeby współpracy Moskwy i Waszyngtonu, w tym w walce z terroryzmem. Rzecznik odpowiedział przecząco na pytanie, czy poruszane były kwestie uznania przynależności Krymu do Rosji oraz uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Oprac. Arkadiusz Jastrzębski

d1c91y4

Podziel się opinią

Share
d1c91y4
d1c91y4
Więcej tematów