Trwa ładowanie...
d2dulf0

Krakowscy sędziowie przeciwko prezes. Wyrazili wotum nieufności

Sędziowie Sądu Okręgowego w Krakowie żądają usunięcia mianowanej przez Zbigniewa Ziobrę prezes Dagmary Pawełczyk-Woickiej. "To wyraz lekceważenia porządku konstytucyjnego w Państwie" - piszą w przyjętej uchwale.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędziowie Sądu Okręgowego w Krakowie domagają się dymisji prezes Dagmary Pawełczyk-Woickiej
Sędziowie Sądu Okręgowego w Krakowie domagają się dymisji prezes Dagmary Pawełczyk-Woickiej (East News, Fot: Andrzej Hulimka)
d2dulf0

"Zebranie Sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie wyraża wotum nieufności wobec Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie Dagmary Pawełczyk-Woickiej i wzywa ją do natychmiastowego ustąpienia ze sprawowanej funkcji" - piszą krakowscy sędziowie w specjalnie przyjętej uchwale, cytowanej przez portal tvn24.pl.

To kolejny etap konfliktu z mianowaną przez Zbigniewa Ziobrę prezes. "Przyjęcie przez nią funkcji Prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie nastąpiło wbrew stanowisku środowiska sędziów i jest wyrazem lekceważenia porządku konstytucyjnego w Państwie, gdyż wspiera zmiany, których celem jest zniszczenie trójpodziału władzy i niezależności sądownictwa" - argumentują.

Zobacz także: Macierewicz o zarzutach wobec Tuska "dowody w prokuraturze"

Sędziowie wytykają Pawełczyk-Woickiej niewystarczające doświadczenie i kwalifikacje oraz brak umiejętności współpracy z pozostałymi organami sądu. "To polityczny nominat namaszczony przez Ministerstwo Sprawiedliwości" - argumentują. Pod uchwałą podpisało się 71 sędziów, 9 było przeciw, a 5 się wstrzymało.

Źródło: tvn24.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dulf0

Podziel się opinią

Share
d2dulf0
d2dulf0
Więcej tematów