Trwa ładowanie...

Krakowscy policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej. Wspólnie ze służbami Izby Celnej w Krakowie dotarli do magazynów, w których składowane były nielegalne wyroby akcyzowe.
Share
Za jednorazowymi grillami kryły się papierosy
Za jednorazowymi grillami kryły się papierosyŹródło: Izba Celna w Gdyni
d1547d0

W magazynie na terenie województwa małopolskiego zabezpieczono ok. 100 ton krajanki tytoniowej oraz prawie 3 mln podrobionych papierosów. Policjanci znaleźli także komponenty niezbędne do produkcji nielegalnych wyrobów oraz dwie kompletne linie technologiczne do produkcji i paczkowania papierosów.

Sprawcy kupili już kolejne nieruchomości, w których chcieli kontynuować swój proceder. Śledczy ujawnili pięć kolejnych dużych magazynów, w których także znaleźli krajankę i bibułę do papierosów.

Wartość rynkowa podrobionych papierosów to ok. 1,5 mln zł, a samej krajanki tytoniowej – aż 60 mln zł. Gdyby przestępcom udało się wprowadzić swoje wyroby na rynek bez akcyz, Skarb Państwa straciłby z tytułu nieodprowadzonych podatków co najmniej 70 mln zł. Zabezpieczone dowody były sprowadzane z Europy Południowej i docelowo towar miał być sprzedawany za zachodnią granicą naszego kraju.

d1547d0

W sprawie zatrzymano sześć osób, które usłyszały już zarzuty. Oskarżeni są m.in. o działanie w grupie przestępczej oraz podrabianie znaku towarowego znanego producenta papierosów. 3 zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych, wobec pozostałych 3 zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni, mieszkańcy województwa małopolskiego w wieku 25-60 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

d1547d0

Podziel się opinią

Share
d1547d0
d1547d0
Więcej tematów