Trwa ładowanie...
18-09-2014 12:43

Krakowianie zdecydują na co przeznaczą 4,5 mln zł

Zbliża się dzień, w którym mieszkańcy Krakowa zadecydują co zrobić z 4,5 mln zł w ramach budżetu obywatelskiego. Głosowanie potrwa od 27 września do 5 października.

Share
Krakowianie zdecydują na co przeznaczą 4,5 mln złŹródło: www.krakow.pl
d3hwuog

Do 16 czerwca mieszkańcy mogli składać propozycje zadań do budżetu obywatelskiego Krakowa. Teraz krakowianie zdecydują na co zostanie wydanych 4,5 mln zł, z czego 2,7 mln zł będzie przeznaczone na zadania o charakterze ogólnomiejskim, natomiast 1,8 mln zł zostanie wydane na zadania dzielnicowe.

Miasto organizuje spotkania dla mieszkańców, w czasie których mogą dyskutować o propozycjach dla danych dzielnic. Urzędnicy chcą zachęcić do głosowania poprzez tematyczne reklamy w lokalnej prasie i internecie oraz dodatkowe billboardy i citylighty w przestrzeni miejskiej. Dodatkowo w każdej dzielnicy kolportowane będą również tematyczne ulotki zawierające informacje o projektach oraz terminach i miejscach głosowań.

Do głosowania zostało pozytywnie zakwalifikowanych 438 projektów i spośród tylu będą wybierać mieszkańcy Krakowa. Lista zadań oraz szczegółowa instrukcja dotycząca zasad głosowania jest dostępna na stronie www.budzet.krakow.pl. Wykaz propozycji będzie także dostępny w wersji papierowej w siedzibach Rad Dzielnic i w punktach głosowania.

d3hwuog

Od 27 września do 5 października to krakowianie będą decydować, na co przeznaczyć 4,5 mln zł. Głosować będzie można na dwa sposoby: poprzez wypełnienie elektronicznego formularza na stronie www.budzet.krakow.pl lub w siedzibach Rad Dzielnic.

- Wychodząc naprzeciw potrzebom niepełnosprawnych mieszkańców została udostępniona karta do glosowania. W przypadku kiedy nie możemy osobiście odwiedzić jednego z punktów głosowania - wydrukowaną i wypełnioną kartę do głosowania można przekazać osobie, która w naszym imieniu wrzuci kartę do urny ustawionej w punktach głosowania - w wyznaczonych miejscach i godzinach - informuje zespół prasowy Urzędu Miejskiego Krakowa.

Głosować nad budżetem obywatelskim mogą mieszkańcy Krakowa, którzy ukończyli 16 lat. Każdy zameldowany w mieście człowiek wybiera 10 różnych propozycji zadań - 5 o charakterze dzielnicowym i 5 o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej ocenione przez głosującego zadanie otrzymuje 5 punktów, a najniżej 1 punkt.

d3hwuog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hwuog
Więcej tematów