Trwa ładowanie...
dkdrxvi

Krakowianie zdecydują na co przeznaczą 4,5 mln zł

Zbliża się dzień, w którym mieszkańcy Krakowa zadecydują co zrobić z 4,5 mln zł w ramach budżetu obywatelskiego. Głosowanie potrwa od 27 września do 5 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krakowianie zdecydują na co przeznaczą 4,5 mln zł
(www.krakow.pl)
dkdrxvi

Do 16 czerwca mieszkańcy mogli składać propozycje zadań do budżetu obywatelskiego Krakowa. Teraz krakowianie zdecydują na co zostanie wydanych 4,5 mln zł, z czego 2,7 mln zł będzie przeznaczone na zadania o charakterze ogólnomiejskim, natomiast 1,8 mln zł zostanie wydane na zadania dzielnicowe.

Miasto organizuje spotkania dla mieszkańców, w czasie których mogą dyskutować o propozycjach dla danych dzielnic. Urzędnicy chcą zachęcić do głosowania poprzez tematyczne reklamy w lokalnej prasie i internecie oraz dodatkowe billboardy i citylighty w przestrzeni miejskiej. Dodatkowo w każdej dzielnicy kolportowane będą również tematyczne ulotki zawierające informacje o projektach oraz terminach i miejscach głosowań.

Do głosowania zostało pozytywnie zakwalifikowanych 438 projektów i spośród tylu będą wybierać mieszkańcy Krakowa. Lista zadań oraz szczegółowa instrukcja dotycząca zasad głosowania jest dostępna na stronie www.budzet.krakow.pl. Wykaz propozycji będzie także dostępny w wersji papierowej w siedzibach Rad Dzielnic i w punktach głosowania.

dkdrxvi

Od 27 września do 5 października to krakowianie będą decydować, na co przeznaczyć 4,5 mln zł. Głosować będzie można na dwa sposoby: poprzez wypełnienie elektronicznego formularza na stronie www.budzet.krakow.pl lub w siedzibach Rad Dzielnic.

- Wychodząc naprzeciw potrzebom niepełnosprawnych mieszkańców została udostępniona karta do glosowania. W przypadku kiedy nie możemy osobiście odwiedzić jednego z punktów głosowania - wydrukowaną i wypełnioną kartę do głosowania można przekazać osobie, która w naszym imieniu wrzuci kartę do urny ustawionej w punktach głosowania - w wyznaczonych miejscach i godzinach - informuje zespół prasowy Urzędu Miejskiego Krakowa.

Głosować nad budżetem obywatelskim mogą mieszkańcy Krakowa, którzy ukończyli 16 lat. Każdy zameldowany w mieście człowiek wybiera 10 różnych propozycji zadań - 5 o charakterze dzielnicowym i 5 o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej ocenione przez głosującego zadanie otrzymuje 5 punktów, a najniżej 1 punkt.

dkdrxvi

Podziel się opinią

Share
dkdrxvi
dkdrxvi
Więcej tematów