Trwa ładowanie...

Wielkie zmiany w centrum Krakowa. Sprawdzamy, jak radzą sobie kierowcy

Wielkie zmiany w ruchu w samym sercu miasta. Wszystko za sprawą remontu pierwszej obwodnicy Krakowa, a co za tym idzie, wprowadzeniu zmian organizacyjnych. Sprawdzamy, jak z utrudnieniami radzą sobie kierowcy.

Wielkie zmiany w centrum Krakowa. Sprawdzamy, jak radzą sobie kierowcyŹródło: WP.PL, fot: MW
dofq81a
dofq81a

Mimo że najważniejsze etapy remontu wokół plant jeszcze przed nami, to już dziś kierowcy upoważnieni do wjazdu do strefy B mogli napotkać wiele problemów.

- Jestem przedstawicielem handlowym, dla mnie poranne godziny, to jedyny sposób na pracę i wjazd do centrum. A teraz z ul. Piłsudskiego nie mogę wjechać w Podwale i żeby dojechać do klienta, muszę albo kręcić przez Karmelicką, albo jeszcze inaczej kombinować. A my nie mamy czasu na takie objazdy, przecież strefę zaraz zamykają - mówi Wirtualnej Polsce Kamil Mysza, kierowca.

Jednak większość użytkowników samochodów nie narzekała na utrudnienia, bo byli przygotowani na zmiany przynajmniej od dwóch miesięcy i dzisiaj skrupulatnie omijali newralgiczne punkty. Na ulicach korki były porównywalne do tych, jakie tworzą się w każdny poniedziałkowy poranek.

- Wyjechałam do pracy 30 minut wcześniej. Wiedziałam, że będą zmiany i wszyscy kierowcy zwariują, dlatego nie chciałem ryzykować. Pojechałam przez Smoczą i tam zostawiłam samochód. Otwieram sklep o 8.00, a klienci nie będą czekać. Szefowa też - mówi Marta Krawiec, pracownica sklepu odzieżowego.

dofq81a

Z powodu remontu pierwszej obwodnicy miasta, od 23 marca do 7 kwietnia wyłączone z ruchu będą torowisko i jezdnia przyległa do plant. Ruch samochodowy będzie się tam odbywał jednokierunkowo, ulicą przyległą do kamienic.

- Tramwaje będą wówczas kursowały ul. Piłsudskiego i Karmelicką - wyłączone będą tylko relacje prowadzące w rejon prac. Po 7 kwietnia prace prowadzone będą również na jezdni przyległej do kamienic. Całość prac będzie realizowana do 30 czerwca, zaś w lipcu rozpocznie się przebudowa odcinka od Karmelickiej do Długiej - informują przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Przy okazji zmian, tymczasowo zmienione zostały trasy dziewięciu linii tramwajowych i pięciu autobusowych. Komunikacja będzie kursować przed Dworzec Główny i Pocztę.

Utrudnienia związane z całym remontem wokół plant potrwają do końca września.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dofq81a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dofq81a
Więcej tematów