Trwa ładowanie...
dy52bnb

Wieliczka. Śmiertelny wypadek. Zginęła kobieta

W niedzielę 7 lutego w godzinach popołudniowych doszło na drodze krajowej 94 w Wieliczce do tragicznego w skutkach wypadku. Śmierć na miejscu poniosła starsza kobieta potrącona przez samochód osobowy.
Share
Wieliczka. Śmiertelny wypadek. Zginęła kobieta
Wieliczka. Śmiertelny wypadek. Zginęła kobieta
dy52bnb

Do śmiertelnego wypadku doszło w Wieliczce na odcinku drogi krajowej 94 od skrzyżowania z ul. Reformacją do skrzyżowania z ul. Czarnochowską. Około godziny 17:30 kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen jadąc od Krakowa w kierunku Bochni potrącił 74-letnią kobietę. W wyniku potrącenia kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Wieliczka. Zginęła przechodząc przez jezdnię

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta próbowała przejść przez jezdnię w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Warunki atmosferyczne były trudne, padał śnieg, było ślisko, miejsce to było słabo oświetlone, a kobieta nie miała na sobie żadnych odblasków. Policjanci zbadali kierującego alkomatem – był trzeźwy. Dodatkowo zgodnie z procedurami została mu pobrana również krew do badań. Na miejscu pracował prokurator. Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają śledczy pod nadzorem prokuratury.

dy52bnb

Policjanci z Wieliczki po raz kolejny przypominają o noszeniu przez pieszych odblasków. Osoba, która taki element przy sobie posiada jest widoczna dla kierowcy ze znacznie większej odległości. Dzięki temu pieszy jest bezpieczniejszy na drodze. Jeżeli zapada zmrok, a pieszy ubrany jest w ciemny strój, kierowca widzi go dopiero z odległości około 40 metrów, jeżeli natomiast posiada przy sobie odblaski kierujący jest w stanie zauważyć go z odległości już nawet 150 metrów.

Jarosław Gowin kontra Adam Bielan. Antoni Dudek dobitnie ocenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dy52bnb

Podziel się opinią

Share
dy52bnb
dy52bnb
Więcej tematów