Trwa ładowanie...

Więcej zieleni w Krakowie

• Będzie więcej terenów zielonych w Krakowie
• Nowe lasy mają zapewnić lepsze wietrzenie miasta
• Pieniądze z wycinki idą na zalesianie Krakowa

Więcej zieleni w KrakowieŹródło: WP.PL, fot: Robert Kulig
d91huh9
d91huh9

Wycinka drzew to temat burzliwych dyskusji wśród mieszkańców. Miasto zamierza jednak sprostać ich oczekiwaniom i zwiększyć tereny zielone w mieście. Do tej pory protestowano przeciwko likwidacji parków i skwerów pod budowę nieruchomości.

- W ramach terenów gminnych zaklasyfikowanych jako lasy dysponujemy aktualnie obszarem ok. 40 hektarów. Jakość tych powierzchni będzie sukcesywnie poprawiana - przekazali urzędnicy z biura prasowego UMK.

Jak dalej można się dowiedzieć, Kraków przeznacza wszystkie pieniądze pochodzące z wycinek drzew w mieście oraz z terenów lasów krakowskich na zwiększanie powierzchni lasów.

- Należy pamiętać, że planowanie uwzględniające korytarze przewietrzania miasta jest niezbędnym elementem związanym z przygotowywaniem kolejnych zalesień - przekazali urzędnicy.

d91huh9

Podkreślają, że ilość lasów w Krakowie wynika z określonych geograficznych i historycznych uwarunkowań rozwoju miasta.

- Pojawiające się niekorzystne dla Krakowa porównania z innymi miastami w Polsce, jak np. z Sopotem i Gdynią, położonymi w zupełnie innych uwarunkowaniach geograficznych, nie są do końca miarodajne. Sopot i Gdynia powstały pomiędzy brzegiem morza a lasami, które istniały tam wcześniej (nie było tam aż tak silnie, jak w terenowej niecce wokół Krakowa, rozwiniętego rolnictwa, m.in. ze względu na trudne warunki terenowe) o czym niewiele osób pamięta - podsumowują problem.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d91huh9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d91huh9
Więcej tematów