Trwa ładowanie...

W Krakowie powstanie nowa hala sportowa. Tuż przy Błoniach

W Krakowie powstanie Hala 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. Zdecydowali o tym wspólnie: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Minister Sportu i Turystyki Adam Korol.

W Krakowie powstanie nowa hala sportowa. Tuż przy BłoniachŹródło: Materiały prasowe, fot: ZIKiT
d1u7var
d1u7var

- Bardzo cieszę się, że w Polsce powstanie kolejny obiekt sportowy. Co ważne, hala będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, które będą mogły systematycznie podnosić swój poziom sportowy oraz przygotowywać się do paraolimpiad – mówi Adam Korol, Minister Sportu i Turystyki.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, hala powinna być gotowa w połowie 2017 roku. Będzie przy Alei Focha naprzeciwko Błoń Krakowskich na płaskim terenie o powierzchni zbliżonej do trójkąta wyznaczonego przez bieg alei, brzeg rzeki Rudawy oraz istniejącą zabudowę.

- Hala 100-lecia KS Cracovia będzie głównie nastawiona na potrzeby sportowców niepełnosprawnych, ale będą z niej również mogli korzystać mieszkańcy, studenci oraz uczniowie krakowskich szkół – przekazał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Główną część obiektu zajmie sala gier, umożliwiająca rozgrywanie spotkań większości dyscyplin halowych. Wokół znajdą się trybuny dla 788 osób siedzących, w tym miejsce na 48 wózków inwalidzkich. W obiekcie przewidziano zaplecze rehabilitacyjno-sanitarne, sale konferencyjno-szkoleniowe oraz kawiarnię.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1u7var
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u7var
Więcej tematów