Trwa ładowanie...

Stracił pracę w Anglii, za pieniądze z zasiłku kupił narkotyki - wpadł na granicy

39-letni mieszkaniec Przemyśla Grzegorz K., który stracił pracę w Anglii odpowie przed sądem za posiadanie dwóch kilogramów marihuany i kilograma amfetaminy. Mężczyzna, stracił pracę w Anglii i chciał zarobić na sprzedaży narkotyków w Polsce. Narkotyki znaleziono podczas kontroli drogowej przy granicy.

Stracił pracę w Anglii, za pieniądze z zasiłku kupił narkotyki - wpadł na granicyŹródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d4hfwar

Prokuratura zarzuciła Grzegorzowi K., że nabył "znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych i czynił w ten sposób przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu" - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Jak ustalono w toku śledztwa, przebywający od dłuższego czasu w Anglii Krzysztof K. stracił pracę i postanowił na krótko przyjechać do kraju. Podróżując samochodem kupił w Holandii za 7 tys. euro - odłożonych z otrzymanego w Anglii zasiłku rodzinnego - dwa kilogramy marihuany i kilogram amfetaminy.

Według obliczeń, z marihuany można było uzyskać od prawie 2 tys. do ponad 6,5 tys. tzw. działek, a z amfetaminy - od 970 do 4851 działek.

Mężczyzna w toku śledztwa zmieniał zeznania, ostatecznie przyznał się do winy. Grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Towarzysząca mu w podróży Małgorzata Ch., u której znaleziono 0,29 g marihuany, zadeklarowała chęć dobrowolnego poddania się karze. Prokuratura uznała to za przypadek mniejszej wagi.

d4hfwar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hfwar
Więcej tematów