Trwa ładowanie...
d47mnwg

Seks na przystankach w Krakowie

Przez ponad półtora roku tajne patrole MPK przy wsparciu straży miejskiej ścigały chuliganów w tramwajach, autobusach i na przystankach. Wykryto szereg wykroczeń, od palenia i picia alkoholu, przez niszczenie siedzeń i rysowanie szyb, po... uprawianie seksu na przystankach.

d47mnwg
d47mnwg

W 2008 roku ukaranych zostało 560 osób. W tym roku, do września jest już ich prawie 700.

- W tramwaju jadą incognito dwaj nasi inspektorzy. Z kolei za pojazdem podążają radiowozem umundurowani strażnicy miejscy. Gdy dochodzi do złamania prawa wkraczają do akcji - opowiada Grzegorz Dyrkacz, kierownik działu zarządzania ruchem w MPK.

Patrole są konieczne nie tylko dla zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów, ale też dla zmniejszenia strat wynikających z aktów wandalizmu. - Ostatnio rozbito szyby wiaty przystankowej, rzucając w nią kluczem do dokręcania śrub. Jeden ruch, a straty na 1000 zł - kwituje Dyrkacz.

Poza patrolami incognito siedem radiowozów MPK kontroluje codziennie przystanki. Chuligani najczęściej rozbijają szyby reklamowe lub kradną tablice z nazwami przystanków. Największą popularnością cieszą się nazwy uczelni: AGH czy Politechnika Krakowska.

d47mnwg

Patrole musiały interweniować też w przypadkach, kiedy wiata przystanku posłużyła jako miejsce dla erotycznych wygibasów. - Neony się świecą, to jest romantycznie. Poza tym wiata osłania od wiatru. Co się dziwić jak mieszkania drogie - śmieje się pan Marek z ekipy sprzątającej przystanek przy al. Focha.

Poważniejszymi sprawami zajmuje się policja. Od początku roku w pojazdach MPK odnotowano ok. 600 kradzieży, siedem rozbojów i jedną bójkę. Na razie jednak nie poszło jeszcze na noże, jak w roku ubiegłym, kiedy m.in. jeden z pasażerów został ugodzony w czoło.

d47mnwg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47mnwg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj