Trwa ładowanie...
d45kr7t

Poniesie karę za fałszywe alarmy

37-letni Daniel G. odpowie przed sądem za fałszywe alarmy o podłożeniu ładunków wybuchowych w budynku krakowskich sądów - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

d45kr7t

Mężczyzna na przełomie listopada i grudnia 2011 roku dwukrotnie zawiadomił telefonicznie o podłożeniu ładunków wybuchowych w budynku sądów. Ładunków nie znaleziono, ale akcje poszukiwawcze kosztowały kilkanaście tysięcy złotych.

Policja ustaliła autora fałszywych alarmów po numerze telefonu. Według biegłych miał on ograniczoną zdolność pokierowania swoim zachowaniem i zrozumienia jego znaczenia.

W toku śledztwa Daniel G. przyznał się do zarzutów i zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze. Ustalona z prokuratorem kara wynosi pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na czteroletni okres próby. Wniosek w tej sprawie przekazano do sądu wraz z aktem oskarżenia.

W myśl obowiązujących od 12 listopada ub. roku przepisów sprawcom fałszywych alarmów grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

d45kr7t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45kr7t
Więcej tematów