Trwa ładowanie...

Polacy upamiętniają rocznicę śmierci Jana Pawła II. Czuwania w całej Polsce

O godz. 21 rozpoczęły się czuwania w 13. rocznicę śmierci papieża-Polaka. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa "Nie lękajcie się!", które Karol Wojtyła wypowiedział podczas mszy świętej inaugurującej jego pontyfikat.

Polacy upamiętniają rocznicę śmierci Jana Pawła II. Czuwania w całej PolsceŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d1ypufb
d1ypufb

W Warszawie czuwania odbywają się na placu Piłsudskiego. Przewodniczy im kard. Kazimierz Nycz, są też biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej Michał Janota i proboszcz parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela ks. Bogdan Bartołd - podaje misericors.org.

"Spotkania mają na celu przywołanie atmosfery sprzed 13 lat. Wtedy byliśmy razem w poczuciu wspólnoty i odpowiedzialności za jej budowanie. Dziś wspólnie odwołujemy się do tamtych przeżyć. Chcemy też na nowo zrozumieć zobowiązania, które wówczas podjęliśmy" - powiedział Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

Zgromadzeni zobaczą także animację z wizerunkiem Karola Wojtyły oraz usłyszą fragmenty przemówień z udziałem papieża.

Zobacz także: Ks. Zieliński: kiedyś widok księdza był czymś normalnym. Teraz jest zjawiskiem

Spotkania ku czci Jana Pawła II mają też miejsce w innych miastach w całej Polsce. W Krakowie wierni spotykają się na ul. Franciszkańskiej, a w Szczecinie na "Jasnych Błoniach". Wspomnienia będą wprowadzeniem do obchodów 40-lecia wyboru Polaka na papieża.

Jan Paweł II zmarł po długiej chorobie 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 w wieku prawie 85 lat. Jego prawie 27-letni pontyfikat był jednym z najdłuższych w historii Kościoła. Dłużej funkcję tę sprawowali jedynie św. Piotr i Pius IX.

Źródło: misericors.org

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ypufb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ypufb
Więcej tematów