Trwa ładowanie...
d2k0699

Pies-bohater uratował 3,5-letniego chłopca

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami postanowiło podziękować bohaterskiemu kundelkowi, który dwa tygodnie temu uratował 3,5-letniego Dawidka. Zawieźli psu piękną, ocieploną budę, zapas jedzenia i psich smakołyków na całą zimę.

d2k0699

Historię chłopca z malutkiej wsi Karolinów pod Sulejowem (woj. łódzkie) nagłaśniały wszystkie polskie media. - Dziecko późnym popołudniem bawiło się na podwórku. Nagle zniknęło z oczu matce. Poszukiwania w okolicy nic nie dały, choć chłopca szukało 300 osób. Dopiero nad ranem idący przez las leśniczy z Leśnictwa Łazy usłyszał szczekanie psa. Od razu zrozumiał, że to pies dziecka. Okazało się, że kundelek Misiek (6 l.) całą noc ogrzewał śpiącego w krzakach Dawidka. Malec oddalił się o ok. 4 kilometry od domu. Gdy pies usłyszał zbliżających się ludzi, wezwał pomoc.

- Uznaliśmy, że trzeba temu psiakowi jakoś się odwdzięczyć za to bezgraniczne przywiązanie do dziecka - mówi Paulina Boba, inspektor KTOZ. - Dowiedzieliśmy się, że kundelek nie ma budy.

Kraków postanowił uhonorować psa, także dlatego, aby ludzie na wsiach inaczej patrzyli na podwórkowe burki. - Przecież na co dzień one są traktowane jak urządzenia do ostrzegania przed obcym. Najczęściej nie znają ludzkiej czułości, ani troski - mówi inspektorka.

We wsi Karolinów, zamieszkałej przez zaledwie 60 mieszkańców, już nastawienie do psów się zmieniło. Gdy przedstawiciele KTOZ przyjechali z budą, przed sklepem zrobiło się tłoczno. Każdy chwalił kundelka i znał jego historię.

Dziś Dawid już nie pamięta swej niebezpiecznej przygody. Misiek jest dobrze traktowany. Smakołykami był zachwycony, a budę dokładnie obwąchał.

Polecamy internetowe wydanie: www.krakow.naszemiasto.pl

d2k0699
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k0699
Więcej tematów