Trwa ładowanie...

Nowy pomysł zakonu Bonifratów. Mleko "prosto od krowy" na krakowskich ulicach

W Krakowie stanęły mlekomaty ze świeżym mlekiem "prosto od krowy" z zakonu Bonifratrów. Mimo że na razie są tylko cztery takie urządzenia, już zyskały sobie sympatię okolicznych mieszkańców.

Nowy pomysł zakonu Bonifratów. Mleko "prosto od krowy" na krakowskich ulicachŹródło: WP, fot: Robert Kulig
d1mqin0
d1mqin0

- Pragniemy serdecznie zaprosić do mlekomatu na państwa osiedlu. Można w nim zakupić świeże, schłodzone, pełne, niepasteryzowane, bez konserwantów mleko z naszego gospodarstwa w Zebrzydowicach. Dzięki swoim naturalnym właściwościom nadaje się ono do przygotowania domowego twarogu i masła - przekazują bracia Bonifratrzy z Zebrzydowic.

- To zupełnie inne mleko, niż to ze sklepu. Jest słodkie, bardziej tłuste i może leżeć długo w domu. Nawet jak skwaśnieje to nadaje się do spożycia - mówi Maria Waglewska, mieszkanka ulicy Borsuczej, która wraz synem przychodzi codziennie po świeże mleko.

Litr świeżego mleka kosztuje 3 złote.

Zbiorniki w mlekomatach są uzupełniane codziennie świeżym mlekiem z gospodarstwa należącego do zakonników w Zebrzydowicach. Jak poinformował przeor, poza klasyczną rolą, bracia zajmują się jeszcze domem opieki społecznej, prowadzą warsztaty terapii zajęciowej oraz aptekę.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1mqin0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mqin0
Więcej tematów