Trwa ładowanie...
d13hkv1

Nowi honorowi obywatele Krakowa

Krakowscy radni przyznali w środę honorowe obywatelstwo Krakowa Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu i prof. Zbigniewowi Brzezińskiemu. Kandydatura Jeziorańskiego wzbudziła kontrowersje.

Share
d13hkv1

Jan Nowak-Jeziorański - legendarny "Kurier z Warszawy", oraz prof. Zbigniew Brzeziński - doradca byłego amerykańskiego prezydenta Jimmy`ego Cartera byli wymieniani jako pretendenci do honorowego obywatelstwa Krakowa od ok. 2 lat.

Oficjalnie sprawa ruszyła kilka dni temu. W środę klub radnych AWS podjął decyzję, że nie będzie uczestniczył w głosowaniu nad obiema kandydaturami. Jako oficjalny powód podano złamanie ustalonej wcześniej procedury postępowania przy nadawaniu honorowych obywatelstw, zgodnie z którą kandydatury powinny być konsultowane ze wszystkimi klubami.

Część radnych AWS nie ukrywała, że kandydatura Jeziorańskiego jest kontrowersyjna, a nadanie mu tytułu honorowego obywatela jest dublowaniem wyróżnień, gdyż wcześniej otrzymał on już Srebrny Medal "Cracoviae Merenti", przyznawany za szczególne zasługi dla miasta.

Ostatecznie po naradzie klubowej i wbrew wcześniejszym ustaleniom radni AWS wzięli udział w głosowaniu. Większość z nich opowiedziała się za przyznaniem honorowego obywatelstwa Krakowa Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu i Zbigniewowi Brzezińskiemu. (jask)

d13hkv1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13hkv1
d13hkv1
Więcej tematów