Trwa ładowanie...

Miał być wielki międzynarodowy projekt, ale TVP zawaliła

Wielki projekt "Wojtyła in Musica" upadł tydzień przed nagraniem z powodu wycofania się z niego Telewizji Polskiej - pisze "Dziennik Polski".

Miał być wielki międzynarodowy projekt, ale TVP zawaliłaŹródło: AFP
d2st2ec

Miał to być wielki międzynarodowy projekt, realizowany przez światowej sławy reżysera, znanego z realizacji filmów o tematyce muzycznej Andreę Andermanna, z udziałem samego Placido Domingo. W Teatrze im. Słowackiego 11 i 12 grudnia słynny śpiewak miał nagrywać z udziałem m.in. Sinfonietty Cracovii i Chóru Polskiego Radia w Krakowie muzykę do tekstów Karola Wojtyły.

Placido Domingo miał w czwartek lądować prywatnym samolotem w Krakowie. Pozostałe części filmu z udziałem wielkiego tenora planowano zrealizować na placu w Mexico City (wielokrotnie odwiedzanym przez Jana Pawła II) oraz w Watykanie. Film z nagrania miał trafić do światowych stacji telewizyjnych. Jego premierę planowano na wiosnę przyszłego roku w związku z zapowiedzianą beatyfikacją Karola Wojtyły. Po rezygnacji telewizji publicznej obecnie rozważana jest wersja zatrudnienia do tego projektu telewizji z ośrodka w Bratysławie - czytamy w wydaniu "Dziennika Polskiego".

d2st2ec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2st2ec
Więcej tematów