Trwa ładowanie...
d49huuq

Meteorolodzy: rośnie zagrożenie powodziowe

(inf. własna)

d49huuq
d49huuq

Gwałtowne ulewy z burzami przeszły w nocy z poniedziałku na wtorek nad Małopolską, Lubelszczyzną i Podkarpaciem. Są ofiary śmiertelne. Klimatolodzy i hydrolodzy ostrzegają przed wystąpieniem we wtorek zagrożenia powodziowego na skutek spodziewanych opadów deszczu w południowych regionach Polski.

Jerzy Bednarek - klimatolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie - powiedział dziennikarzowi * Wirtualnej Polski*, że na obszarach, na których występuje zagrożenie powodziowe, wystąpią we wtorek przelotne deszcze i burze. Zdaniem hydrologów, rodzi to obawy o wystąpienie wody z koryt rzecznych.

_ Coś takiego może się zdarzyć, ale trudno w tej chwili precyzyjnie określić miejsce. Lokalne podtopienia mogą wystąpić we wtorek w Małopolsce oraz na Górnym i Dolnym Śląsku. Nocny opad burzowy wynosił na południu Polski, w ciągu zaledwie 3 godzin, aż 40 litrów wody na metr kwadratowy. Obecnie ta woda spływa do dolin i koryt rzecznych_ - poinformowała Wirtualną Polskę Marianna Sasim - kierownik Ośrodka Hydrologii Operacyjnej IMiGW w Warszawie. (miz)

d49huuq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49huuq
Więcej tematów