Trwa ładowanie...

Małopolska. "Ksiądz bił dzieci". Jest akt oskarżenia

Ksiądz Stanisław L. miał wyzywać i bić dzieci podczas lekcji religii. Do tych bulwersujących zdarzeń miało dochodzić w małopolskiej szkole w Bystrej koło Gorlic. Sprawą zainteresowała się prokuratura.

Share
Ofiarami księdza Stanisława L. padło ponad 200 dzieci. Zdjęcie ilustracyjne
Ofiarami księdza Stanisława L. padło ponad 200 dzieci. Zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News, fot: Grzegorz Bukala
d13i551

Duchowny miał nie tylko wyzywać dzieci w klasach od I do III, ale uderzać zeszytami po głowie i ciągnąć uczniów za włosy. W tej sprawie wszczęto prokuratorskie śledztwo.

Po dwóch latach śledztwa w sprawie bulwersującego zachowania katechety ze szkoły w Bystrej w Małopolsce, do sądu trafił akt oskarżenia.

- W akcie oskarżenia są liczne działania. Chodzi o znęcanie się zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Wśród różnorodnych działań katechety były m.in. uderzanie zeszytem po głowie, ciągnięcie za włosy, poniżanie, ubliżanie - powiedział PAP prokurator rejonowy w Gorlicach Tadeusz Cebo.

d13i551

Zobacz także: Zabobony i magia. Ksiądz nie hamował się w ocenie ojca Rydzyka

Ksiądz nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów

Z ustaleń śledczych wynika, że od 2012 roku ofiarami księdza Stanisława L. miało paść 200 dzieci z klas I-III szkoły podstawowej.

d13i551

Śledztwo zaczęło się dopiero w 2019 roku. Wtedy to jedna z dziewczynek odważyła się poskarżyć na "metody wychowawcze" duchownego. Potwierdziły to inne dzieci.

Katecheta nie przyznał się do winy. Został zawieszony w obowiązkach nauczyciela i ma zakaz kontaktowania się z byłymi uczniami.

Księdzu grozi kara do pięciu lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13i551

Podziel się opinią

Share
d13i551
d13i551
Więcej tematów