Trwa ładowanie...

Kraków zamienił się w plan filmowy. Jim Carrey w roli głównej

W Krakowie trwają zdjęcia do międzynarodowej produkcji "True Crimes". W główną rolę wcieli się hollywoodzki gwiazdor, laureat dwóch Złotych Globów - Jim Carrey, a miasto zmieniło się w polskie Hollywood.

Kraków zamienił się w plan filmowy. Jim Carrey w roli głównejŹródło: Fotolia, fot: seqoya
dix4xvh
dix4xvh

Do stolicy Małopolski zawitała międzynarodowa obsada - oprócz Carrey'a, przyjechali m.in.: Charlotte Gainsbourg, znana z filmów Larsa von Triera, Marton Csokas oraz znakomici polscy aktorzy: Agata Kulesza i Robert Więckiewicz. Autorem zdjęć będzie polski operator filmowy i scenarzysta - Michał Englert.

- Kraków stał się prawdziwą filmową wizytówką. Jestem dumna, że udało się nam pozyskać tak dużą i międzynarodową produkcję jak "True Crimes". Zyskujemy wizerunkowo przez to, że miasto gra w filmie, a dodatkowo mamy większe możliwości wypromowania się, również jako lokalizacja wśród producentów filmów z całego świata i tym samym pozyskiwania nowych zleceń dla Krakowa. Miasto Kraków w ostatnim czasie zagrało w takich produkcjach jak: "Czerwony Pająk", "Pod Mocnym Aniołem", "Pani z przedszkola", "Uwikłanie", czy często wspominana bollywoodzka superprodukcja "Aazaan". "True Crimes" to thriller psychologiczny. Co ważne, będzie to jedna z niewielu międzynarodowych produkcji z tak dużym polskim akcentem, realizowana w języku angielskim i dedykowana dystrybucji światowej. Duża część ekipy to filmowcy z Krakowa, a wszystkie zdjęcia do filmu realizowane będą w naszym mieście - mówi z Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Na razie gwiazdor jest nieuchwytny, ale trwa gonitwa fotoreporterów za Carreyem. Jak nieoficjalnie wiadomo, światowe agencje fotograficzne gotowe są zapłacić nawet 2000 dolarów za jedno zdjęcie aktora.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dix4xvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dix4xvh
Więcej tematów