Trwa ładowanie...

Kraków walczy z azbestem. Uciążliwy materiał budowlany można usunąć za darmo

Kraków poszedł na wojnę z azbestowymi budynkami i zalegającymi na posesjach kawałkami eternitu. W budżecie miasto zagospodarowało pulę, która ma przyspieszyć usuwanie szkodliwej substancji.

Kraków walczy z azbestem. Uciążliwy materiał budowlany można usunąć za darmoŹródło: Wikipedia
dglr4dp

Azbest jest jednym z najbardziej szkodliwych materiałów, które wykorzystywano do budowy domów. Kontakt z nim grozi pylicą i międzybłonniakiem opłucnej. Jego drobne elementy przenikają przez drogi oddechowe i wbijają się w płuca, a wieloletnie narażenie na kontakt, może powodować nowotwory.

Dlatego miasto uruchomiło pilotażowy program usuwania azbestu na terenie gminy. Wszystkie osoby fizyczne, które zmagają się z problematycznym materiałem na swoich posesjach, mogą starać się o jego usunięcie na koszt miasta.

Na realizację programu w roku 2015 w budżecie zostało zarezerwowane 50 000 zł.
br< - Zachęcamy zatem mieszkańców Krakowa do składania wniosków o usunięcie wyrobów azbestowych z dachów lub zgromadzonych na posesji odpadów azbestowych. Wnioski rozpatrywane będą do wyczerpania limitu środków budżetowych przeznaczonych w 2015 r. na realizację. Formularze dostępne są na stronie internetowej BIP Kraków – przekazało biuro prasowe UMK.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dglr4dp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dglr4dp
Więcej tematów