Trwa ładowanie...
d3aj6up

Kraków: studenckie miasteczko internetowe

Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej zakończyli wstępny etap badań nad pierwszym w kraju studenckim miasteczkiem internetowym. Całokształt badań dotyczy kształtowania się zrębów społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

d3aj6up
d3aj6up

Pionierskimi badaniami w skali kraju objęto studentów I i III roku AGH, mających całodobowy dostęp do Internetu, których określono jako "mini-społeczność informacyjną".

Badania wykazały, że w zdecydowanej większości Internet wykorzystywany jest do celów poczty elektronicznej, zdobywania różnych informacji, przeglądania stron www oraz uczestnictwa w grupach dyskusyjnych. Co czwarty badany wykorzystuje Internet do stałych kontaktów z uczelnią, uczestnictwa w grach sieciowych oraz oglądania erotyki.

Badania nie dostarczyły dowodów na możliwość potraktowania mini-społeczności informacyjnej jako grupy w sensie socjologicznym. Ok. 45% studentów z I roku i 62% z III roku traktuje Internet jako potencjalne źródło nowych i częstszych kontaktów. Do bezpośrednich - osobistych spotkań dochodzi jednak w granicach zaledwie 5%. (miz)

d3aj6up
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aj6up
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj